Londýn | WTA Roundup – Boulder postaví Bencic v Tallinne ako Sakary v Parme

Tallinn | WTA 250 Tallinn Open

Britská číslo 6 Katie Boulder sa kvalifikovala do hlavného kola a postúpila do druhého kola pondelňajšou výhrou 6-3 6-1 nad Rumunkou Jacqueline Christianovou v tenisovom centre Forres.

Počas môjho dnešného zápasu ma v 3. sete za stavu 4:4 bodla včela, čo nebol príjemný zážitok. Neodporúčam. Sloane Stephensová

Boulder, momentálne na 145. mieste, si pripravil súboj so švajčiarskou druhou nasadenou Belindou Bencic, ktorá porazila estónsku divokú kartu Elinu Malikinu 6-0 6-2 za hodinu a 16 minút.

Pencicová si v prvom sete udržala čisté konto, hoci proti Estónke musela získať 2 brejkbaly, no v druhom sete ju Maliginová zlomila, keďže Švajčiarka prekonala 5 skorších šancí, no bol to posledný zápas domácej divočiny. -Attai Bencic odohral 3 zápasy v rade, aby turnaj skončil.

Bencicová vystrelila 5 es, ale vykašlala sa aj na 5 dvojchýb, zatiaľ čo Maligina podávala 1 a 3 a Švajčiarka zachránila 7 z 10 brejkbalov a 9 z 11, ktorým v zápase čelila.

Švajčiarka Viktorija Golubićová zvíťazila nad Američankou Madison Keysovou 6:3, 6:2, zatiaľ čo siedma nasadená Češka Barbora Krejčíková postúpila v úvodnom dni 6:1. Porazila Austrálčanku Ajlu Domljanovičovú 7:6 (3).

Domljanovičová mala na konci zápasu 8 dvojchýb, aby druhý set získala 6:5, no Krejčíková sa z ťažkej situácie vymanila a v rýchlom záverečnom tajbrejku zápas vyhrala.

Keysová bola finalistkou US Open 2017 a dvakrát sa dostala do austrálskeho semifinále vrátane tohto roku, ako aj na French Open v roku 2018, zatiaľ čo Golubic bol prekvapivým semifinalistom na minuloročných majstrovstvách Wimbledonu.

Napriek tomu, že Golubicovú zlomila na začiatku zápasu, v každom sete sa prelomila dvakrát a v zápase, ktorý trval hodinu a 17 minút, získala Švajčiarka 56 percent bodov pri druhom podaní v porovnaní s 30 percentami Američanky.

READ  Yzerman má rád šance, že kvalitná vyhliadka pristane na 9. mieste

Ďalšími víťazkami úvodného dňa na tvrdom kurte boli Ukrajinka Marta Kostyuk, ktorá zdolala ďalšiu Američanku Bernardu Peraovú 6-4 4-6 6-3, či Češky Karolína Muchová a Linda Nosková.

Muchová poslala francúzsku kvalifikantku Jessicu Poncetovú 6-0 6-2 a v 2. kole bude hrať s Kolubicovou, zatiaľ čo 17-ročná Nosková musela prísť spoza ďalšej francúzskej hráčky Diane Barryovej 2-6 6-3 6-. 4, ďalej si dohodli stretnutie s krajankou Krejčíkovou.

Svetová štvorka Annette Kontaveedová, ktorá tu začína v utorok vo veku 37 rokov a stále trénuje s legendou na tejto pôde po boku Estónky Kaia Kanepiovej, je stále silná na turné a je na 32. mieste vo svete. Na Tallinn Open bol nenasadený.

Kontaveitová čelí 58. svetovému číslu Wang Xiu z Číny, zatiaľ čo Kanebi bol remízovaný proti 19. renkingu Jelene Ostapenkovej, lotyšskej šampiónke French Open z roku 2017.

Ostapenková si však v nedeľu vo finále Korea Open privodila zranenie nohy, čo by mohlo viesť k jej odstúpeniu z tohto turnaja.

V takom prípade dostane šťastný porazený z kvalifikácie druhú šancu čeliť Kanebimu.

Najlepšie nasadená Maria Zakari prehrala s Katerinou Bindal v prvom kole tenisového turnaja Barma Ladies Open v pondelok.

© Van Ridley/Getty Images

Barma | WTA 250 Parma Ladies Open

Grécka hráčka Maria Zacharyová zdolala v pondelok v 1. kole tenisovej série Parma Ladies Open Ukrajinku Katerynu Bindelovú 6:7(2) 6:2 6:3.

Zaccari trafil 7 es s 8 dvojchybami, ale podarilo sa mu zachrániť 6 z 9 brejkbalov v 2-hodinovom a 45-minútovom zápase na červenej talianskej antuke.

Bývalá šampiónka US Open Sloane Stephensová, štvrtá nasadená hráčka USA, zvíťazila zozadu 3-6 6-3 6-4 proti Poľke Magdalene Frechovej, čím prekonala včelie bodnutie a ťažkú ​​súperku vo svojom otváracom zápase v Parme.

Neskoro v treťom sete dostala Stephensovú bodnutie, čo spôsobilo určité nepohodlie, no nezabránilo jej to dohrať zápas a vyhrať.

READ  Atletico 6 Celtic 0: Okamžitá reakcia na pálčivé problémy

„Počas môjho dnešného zápasu za stavu 4:4 v 3. sete ma poštípala včela, nie je to príjemný zážitok,“ napísala neskôr Stephensová na Twitteri. „Nenavrhujte.“

Frech vyvinul skorý tlak na podanie Stephensovej, ale Američanka si v 2. hre zachránila brejkbal, aby sa vyhla predčasnému brejku, ale ďalší už nedokázal zachrániť a Frech si udržal vedenie 4:2. Pre jeho podanie na víťazstvo v úvode.

Stephensová otvorila druhý set brejkmi back-to-back, aby sa ujala vedenia 4:0, a hoci sa Frechová vrátila na 4:1, 4. nasadená hráčka získala svoj 3. brejk a dostala sa do vedenia 5:1.

Frech odmietol prestať a dotiahol si prestávku, aby znížil manko na 5:3, ale Stephens bol odhodlaný prinútiť rozhodnutie.

Prvý brejk tretieho setu prišiel v 7. hre, keď Stephensová prelomila Frechovú na vedenie 4:3.

Stephens sa sústredil a v ďalšom geme opäť brejkol Frecha pred podaním na zápas.

Medzitým 6. nasadená Rumunka Ana Bogdanová porazila Lauru Picozzi z Brazílie 6-1, 6-2, Lauren Davisová z USA zdolala Sarah Erraniovú z Talianska 7-5, 7-5 a Slovenka Anna Karolína Schmidlová porazila Maďarku Reku. Luca Jani, 6-2 6-4.