Zábava

Franklin vyhráva zlato C1 na ME v kanoistickom slalome na Slovensku – foto 1 z 1

Windsorská Mallory Franklinová získala v nedeľu zlatú medailu C1 na majstrovstvách Európy v kanoistickom slalome na Slovensku.

Strieborná olympijská medailistka a päťnásobná majsterka sveta finišovala za minútu a 53,35 sekundy, čím odsunula Francúzku Marjorie Delausesovú na druhé miesto o 1,72 sekundy. Tretia skončila Češka Tereza Ficerová s časom 1,55,77 s.

Neporazený v semifinále C1, Franklin dominoval vo finále, s prehľadom skončil len o niečo viac ako sekundu pred Delasesom. Delazus nasadil počiatočné tempo s pôsobivým časom 115,07, ale Franklin nemohol začať svoju jazdu lepšie, keď v prvej sekcii ubral svojmu súperovi o 1,86 s.

Jej sebavedomie na zložitej a technickej trati na Slovensku bolo jasné, keď získala viac času v strednej časti, pričom sa udržala v pohode okolo problematickej brány 25, aby zaznamenala ďalšiu rýchlu a čistú jazdu, keď preťala čiaru v čase 113,35.

Po zisku zlata povedal: „Mal som pocit, že na tejto súťaži pádlujem dobre. Je skvelé prísť a vyhrať zlato.

„Veľmi si užívam pádlovanie. Milujem preteky na Liptovskom a sú to moje prvé medzinárodné preteky s Richom (Hounslowom), takže som naozaj nadšený, že tento víkend predvediem medailový výkon.

„Nevedel som, kedy mám trafiť, bol som úplne uzavretý vo svojom vlastnom pláne a naozaj som chcel niečo dodať v Bráne 2. Keď prekonáte pokles a začnete pádlovať z tejto oblasti, pochopíte ako. Bol som šťastný, že som na konci predviedol dobrý výkon.

„Túto zimu som strávil na kajaku veľa času, pretože som veľmi spokojný s tým, kde je teraz moja C1.“

Britská tímová kolegyňa Kimberley Woodsová (Rugby) sa, žiaľ, nedostala do finále po náročnom začiatku semifinálovej jazdy. Okolo piatej brány stratila rovnováhu.

Franklinová, ktorá už získala bronz vo finále K1 žien, získala striebro v extrémnom slalome žien, novej kategórii, ktorá bude debutovať na olympijských hrách v Paríži v roku 2024.

READ  Slovenský minister obrany povedal, že Putin je „rovný Hitlerovi“

Franklin sa vrátila k pádlovaniu vo finále K1 a na prvej kontrole mala náskok 0,80 s, no dotyk v bráne 9 ju trochu vyradil. Skončila o tri sekundy pred Slovenkou Eliškou Mintalovou a Taliankou Stefanie Hornovou, ktoré sa o zlatú medailu podelili podobnými časmi.

Franklin v súvislosti so sobotňajším bronzom povedal: „Nemal som pocit, že by som nedal zo seba to najlepšie. Začal som dobre, ale nedokončil som tak, ako som chcel, ale je pekné, že stále môžem získať medailu.

„Posledný rok som na kajaku veľa nepretekal, sústredil som sa na C1 v predstihu do Tokia, ale mal som za sebou dobrú zimnú prípravu a je skvelé vrátiť si sebavedomie na medzinárodnú úroveň. Hore.“