Technológie

Belgicko vs. Slovensko, Euro 2024: Prečo nebol Lukakuov druhý gól uznaný? Prvýkrát bola použitá technológia Snicko

Belgicko prehralo vo svojom prvom zápase na Euro 2024 vo Frankfurtskej aréne proti Slovensku 1:0.

Belgicko zaostalo po tom, čo v prvom polčase skóroval Slovák Ivan Schranz. Belgická obrana zle prihrala dozadu a lopta prepadla k Robertovi Bozenicovi, ktorého strelu najprv Koen Casteels vyrazil.

Odrazená lopta prepadla Schranzovi, ktorý ju z tesného uhla napálil do siete.

Prvý gól Lukakua VAR neuznal pre ofsajd

Romelu Lukaku si v 55. minúte myslel, že loptu doklepol do prázdnej brány po rohu Belgicka.

Gól však bol vylúčený po tom, čo sa ukázal ofsajd Lukakua, keď Amato Onana z rohu Leandra Drizzta hlavičkoval loptu na útočníka Interu Miláno.

Druhý gól Lukaku neuznal VAR pre hádzanú – bola použitá technika Snicko

Neskôr v zomierajúcich fázach zápasu si Lukaku myslel, že jeho tím si zabezpečil aspoň bod po premene lopty asistenciou náhradníka Loisa Opandu.

Technológia Snicko bola použitá v zápase Euro 2024 medzi Belgickom a Slovenskom.

Rozhodca však využil novozavedenú technológiu 'Snicko' a strelil Opantu z voleja na bránu.

Čo je Snico Meter?

Podobne ako v prípade snickometra v krikete sa fanúšikom zobrazuje presný moment, kedy sa lopta dotkne.

Čítať viac | Euro 2024: Vysvetlenie nových pravidiel, poloautomatického VAR a technológie „snicko“.

Technológia „Connected Ball“ pridá k zápasovým loptám Adidas mikročip snímajúci pohyb, ktorý dokáže sledovať každý dotyk rýchlosťou 500-krát za sekundu.

Je dostatočne citlivý na to, aby určil, či sa lopta na ceste k bránke dotkla ruky alebo či hráč zablúdil okolo posledného obrancu v presnom momente, keď bola kopnutá.

READ  Aplikácia Zdieľanie nablízku od Google uľahčuje prenos súborov z Androidu do Windowsu