Svet

Hlavný archivár načrtáva kľúčové priority

Hlavný archivár Národného archívu Fidži Timosi Palenaivalu načrtol kľúčové priority a očakávania týkajúce sa financovania na zlepšenie kapacít a služieb inštitúcie.

Podľa pána Palenaivalu dostal Národný archív minulý rok približne 500 000 dolárov.

Táto propagácia bola strategicky využitá na rozšírenie ľudských zdrojov spoločnosti a uľahčila nábor šiestich ďalších zamestnancov.

„Tento rozpočet umožnil šiestim ďalším zamestnancom získať viac priestoru. Teraz dúfame, že časť rozpočtu dostaneme na pomoc nášmu IT oddeleniu,“ povedal.

Pán Palenaivalu uviedol, že posilnenie ich IT infraštruktúry by nielen zefektívnilo archívne procesy, ale aj zlepšilo prístup k historickým záznamom prostredníctvom digitálnych platforiem.

„V rámci našej digitalizačnej agendy chceme napredovať s našou webovou stránkou z hľadiska rastu,“ povedal a dodal, že iniciatíva by bola v súlade so záväzkom spoločnosti sprístupniť historické informácie.

Povedal, že okrem ľudských zdrojov a IT infraštruktúry Národný archív uznal dôležitosť udržiavania archívnych štandardov a riešenia technických problémov.

Pán Palenaivalu povedal, že financovanie sa tiež snažilo zvýšiť štandardy v uchovávaní a správe archívov, aby sa zabezpečila integrita a dlhovekosť archívneho dedičstva Fidži.

„Je to oblasť, ktorú uprednostňujeme z hľadiska rozpočtu, aby ľudia mali lepší prístup k informáciám.

„Chápeme, že vláda môže mať konkurenčné priority, takže sme vďační za akékoľvek finančné prostriedky, ktoré dostaneme.“

READ  Prvý Nigérijsky zvolený arabský prezident Mohamed Fazlum

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close