Svet

Joe Biden a Kamala Harris sa stali osobnosťou roka v časopise Time

Časopis Time každý rok pomenuje osobu alebo myšlienku, ktorá za posledný rok najviac ovplyvnila správy a svetové udalosti.

Novozvolený americký prezident Joe Biden a jeho viceprezidentka Kamala Harris získali prestížny titul Osobnosť roka od amerického časopisu Time. Informovala o tom v piatok agentúra AFP.

Redakcia časopisu bola vybraná z užšieho výberu finalistov vrátane popredného amerického experta na infekčné choroby Anthonyho Fauciho, medzinárodného protirasistického hnutia a úradujúceho amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorého Biden porazil v novembrových voľbách.

Na titulke časopisu Time sa objaví fotografia Bidena (78) a Harrisa (56) s podtitulom „Zmena amerického príbehu“.

Všetky americké štáty tento týždeň oznámili výsledky prezidentských volieb, čím potvrdili víťazstvo demokrata Bidena nad republikánskym Trumpom v 3. novembri pomerom hlasov 306 ku 232. Trump odmietol výsledky volieb a uznal svoju stratu.

Časopis New York Time každý rok uvádza osobu alebo nápad, ktorý v uplynulom roku, či už v dobrom alebo v zlom, najviac ovplyvnil správy a dianie vo svete. Minulý rok sa švédska klimatická aktivistka Greta Thunberg stala osobou časopisu Time, Trump bol v roku 2016 na prednej strane obálky časopisu.

READ  Rinkēvičs: Ministrom zahraničných vecí NATO sa podarilo načrtnúť, ako by mala vyzerať nová strategická vízia koalície

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close