Belehrad | Djokovič bojuje v domácom zápase

Môže byť najlepším hráčom sveta a dvojnásobným šampiónom na Serbian Open, no vo svojom tohtoročnom úvodnom zápase v Belehrade musel bojovať, aby sa vyhol tretej porážke za sebou za Belehradom Laszlo Djire.

To je ale pozitívny rozdiel oproti Monte Carlu, kde som sa už v treťom sete fyzicky nevedel chytiť. Novak Djokovič

Napriek prehre v prvom sete a prehre 5:3 v druhom však Djokovič, prvý nasadený hráč, oslabil zápas na 2:6 7-6 (6) 7-6 (4) a zápas uspokojivo skóroval. ) Zasiahnite hlinu po troch hodinách a 23 minútach.

Digger, ktorý sa umiestnil na 50. mieste, prevzal kontrolu nad zápasom tým, že nahral úvodný set pretekov do pretekov a dal si prestávku v siedmej hre druhej hry. Rozpad rovnováhy.

Djokovič si v ôsmom geme ušetril dva brejkbaly a v úvode tretieho gemu si vymieňal brejky únikom z 11. gemu maratónu, kde prehrával o dva brejkbaly, no napokon ho ukončil až v druhom tie-breaku vo svojom prvom. zápas. Bod.

Podujatie série 250 ATP je podľa Djokoviča tretím zápasom, ktorý odohral od vyhostenia z Austrálie pre jeho nezaočkovanosť, čo mu znemožnilo objaviť sa na podujatiach Masters v Indian Wells a Miami.

Dvadsaťnásobný grandslamový šampión Srb bol prijatý do Monte Carlo Masters, no svoj prvý zápas prehral, ​​keď sa vtedy do finále stal neohlásený Alejandro Davydovič Fokina.

A ako priznal Djokovič vo svojom pozápasovom rozhovore: „Djiere bol dnes najlepším hráčom, kontroloval hru, útočil, nemal som zo svojej hry dobrý pocit, zle som podával.

„Je to však pozitívny rozdiel v porovnaní s Monte Carlom, kde som sa v treťom sete fyzicky nedokázal chytiť.“

Djokovičovi, ktorého životným cieľom je podľa všetkého prelomiť 21 grandslamových titulov Rafu Nadala na kurte aj mimo neho, nebolo tohtoročné šťastie naklonené, no tie bojovné kvality ho niesli. Vrchol tenisového sveta je tu stále.

READ  SvoNotes: Draft CBJ stále stíha šampionát

Vo štvrťfinále sa Djokovič najbližšie stretne s ďalším spoluhráčom Myomirom Kekmanovičom, ktorý zdolal Johna Millmana z Austrálie 6:4 7:6 (5). V kvalifikačnom kole zvíťazil Brazílčan Diego Monteiro nad ôsmym nasadeným Slovákom Philippom Kadojinovičom 6:4 6:1. Slovenská tvár nasadená Karen Cuccano v šľapajach kvalifikačného spinnera Romana Safiulina.