Zábava

Atletico Madrid 6-0 Celtic: Nádeje Ligy majstrov, že opäť uvidia prstene červené, sa skončili demoláciou Atleti | Futbalové správy

Report zo zápasu z porážky Celticu 6:0 od Atletica Madrid v Lige majstrov; Antoine Griezmann a Alvaro Morata skórovali v každom polčase; Dyson Maeda vylúčil za Celtic; Za domácich skórovali Samuel Lino a Saul Niguez. Celtic je na konci skupiny E o bod

Autor: Alison Conroy, digitálna športová novinárka @AlisonGConroy

10:08, Spojené kráľovstvo, streda 8. novembra 2023

Dyson Maeda bol vylúčený po prehre Celticu 6:0 s Atleticom Madrid.

Celtic vedel, že výsledok proti tímu La Ligy je životne dôležitý na to, aby mal šancu postúpiť v súťaži pred Vianocami, no Antoine Griezmann v úvode zápasu mu umožnil zdolať kopec.

Ich noc išla z kopca, keď bol Taison Maeda vylúčený po kontrole VAR pre výzvu na Maria Hermosa predtým, ako Alvaro Morata pred prestávkou zdvojnásobil vedenie.

Griezmann a Morata opäť skórovali v druhom polčase, po oboch stranách úžasného zásahu Samuela Lina minút po tom, čo odišiel z lavičky. Sal Niguez pridal šiesty v závere zápasu.

Atletico je bez prehry na čele skupiny E, zatiaľ čo Hoops sú na dne so ziskom bodu zo štyroch zápasov.

Toto je limitovaná verzia príbehu, takže tento obsah bohužiaľ nie je k dispozícii.

Otvorte plnú verziu

Mizerná noc v Madride

Obrázok:
Pre šéfa Celticu Brendana Rodgersa to bolo bolestivé

Brendan Rodgers si vybral rovnaký tím, ktorý pred dvoma týždňami hral s Atleticom remízu 2:2. To znamená, že Paulo Bernardo prichádza na miesto Davida Turnbulla, ktorý skóroval v posledných dvoch ligových zápasoch Celticu.

Griezmann nastúpil v strede poľa a skóroval už v šiestej minúte po tom, ako sa Celtic dvakrát presadil.

Skupinová správa

Tréner Celticu Brendan Rodgers urobil štyri zmeny oproti sobotňajšiemu víťazstvu 4:0 na ihrisku Ross County. Kyoko Furuhashi, Matt O’Reilly, Louis Palma a Alistair Johnston sa vracajú do základnej XI.

Joe Hart po rohu strelil úder bez tlaku a Calum McGregor vyrazil slabý klírens priamo na Griezmanna.

Francúz vystrelil z 20 yardov a Cameron Carter-Vickers sa odrazil od Hartovej ruky a do dolného rohu.

READ  Heights získava práva Spojeného kráľovstva na „Toktanian and three muskethounds“ (exkluzívne)

Palma bola nútená zachrániť jedinú snahu Celticu na cieľ, keď sa pokúsila odpovedať, a McGregor rýchlo zachránil svoju stranu blokovaním Rodriga Riquelmeho po protiútoku.

Čoskoro nasledovala červená karta. Keď šiel do výzvy 50-50 s Mariom Hermosom, Maeda visela na nohe, chytila ​​ho do čeľuste a skotúľala sa na zem, keď ho nasledoval.

Obrázok:
Daizen Maeda z Celtics bol vylúčený po kontrole VAR

Šéf Atlética Diego Simeone a šesť alebo sedem jeho zákulisných zamestnancov po incidente opustili lavičku, čo vyvolalo nahnevanú reakciu manažéra Celticu Brendana Rodgersa, keď bol rozhodca privolaný k svojmu monitoru.

Proti Rodgersovi bol zaznamenaný nesúhlas po tom, čo Simeone stiahol jedného zo svojich kolegov z konfrontácie s bossom Celticu.

Zvyšok hry bol cvičením v bránení Celticu, napriek tomu brankár Atletica Jan Oblak bravúrne zachránil Moratovu chytľavú strelu.

Griezmann dvakrát a Nahuel Molina pohrozili z rohu francúzskeho reprezentanta predtým, ako bol Celtic odhalený v prestávke v prvom polčase. Jose Maria Gimenez sa prešmykol cez bránu Moratu a zblízka premenil.

Obrázok:
Alvaro Morata zdvojnásobil náskok Atlética

Nápor pokračoval tesne pred prestávkou, keď Hart zachraňoval Angela Correu.

Rodgers priviedol do polčasu pre Palmu Oh Heon-Kyu, ktorý pokračoval vo formácii 4-3-2.

Griezmann pokračoval vo vyhrážaní sa pri pravidelných príležitostiach a po stretnutí s hlavou Alastaira Johnstona Gimenez vyčistil tyč skôr, ako Francúza kopli nožničkami.

Hodnotenie hráčov

Atlético Madrid: Oblak (7), Molina (7), Gimenez (7), Witzel (6), Hermoso (7), Riquelme (7), Koke (6), Barrios (7), Griezmann (8), Correa (7), Morata (8).

Spoločníci: Llorente (7), Saul (7), Lino (7), Azpilicueta (6), Soyuncu (6)

keltské: Hart (5), Johnston (4), Carter-Vickers (5), Scales (5), Taylor (4), McGregor (4), O’Reilly (4), Bernardo (5), Maeda (3), Palma (4), Kyoko (5)

Spoločníci: .Oh (5), Holm (4), Turnbull (4), Yang (4), Iwata (4)

Muž zápasu: Antoine Griezmann.

Náhradník Lino Johnston urobil krok dovnútra a po šiestich minútach sa skrútil ako štvrtý.

V 76. minúte Morata zakrútil strelu z hranice šestnástky do siete.

READ  Kapela Sarasota robí štýl miestnosti Scoopert

Celtic dohrával zápas so stredom poľa Turnbull, Odin Thiago Holm a Tomogi Iwata a v 84. minúte inkasovali slabý gól, keď zblízka zakončil Niguez.

Najväčšia európska prehra prišla pred siedmimi rokmi v Španielsku pod vedením Rodgersa a Atlético nedokázalo v tlaku nadviazať na víťazstvo 7:0.

Rodgers: Červená karta bola nezaslúžená

Tréner Celticu Brendan Rodgers na TNT:

„Myslím si, že sme začali dobre, boli sme sebavedomí a pripravení bojovať o zápas.

„Úprimne povedané, bol som veľmi sklamaný z vylúčenia. Keď sa pozriete na obrázky, ktoré videl rozhodca, nereprezentovali skutočnú výzvu. Bolo by pre nás veľmi ťažké stratiť človeka. .

„Nechcem pokračovať o funkcionároch. Musíte akceptovať výsledky. Pripadá mi to ako v počítačovej hre, neustále sa pozerať na obrazovky.“

„To je stále zdvihnutá noha.“ [shown to the referee on the monitor], ktorá zasieva semienko rovno do arbitráže. Odtiaľ je to jeho vplyv, ktorý ho posiela.

„Boli to štyri zápasy a nezískali sme body, ktoré sme si podľa nás zaslúžili. Dnes večer, keď sme klesli na 10 mužov, ich kvalita a skúsenosti sa v zápase skutočne ukázali.“

Cítim s hráčmi, pretože sme si nezaslúžili červenú kartu.

Mulgrew: Keltská potreba znovu získať trochu hrdosti

Bývalý obranca Celticu Charlie Mulgrew zhodnotil priebeh Ligy majstrov po prehre 6:0 od Atletica Madrid.

Bývalý obranca Celticu Charlie Mulgrew vo Soccer Special:

„Pre Celtic to bola veľmi sklamaná noc.

„Vylúčenie skutočne ovplyvnilo hru. Celtic prehrával 1:0 a červená karta to zabila.

„Mohli by ste namietať, že to nebolo vylúčenie, ale myslím si, že to bolo preto, že vošiel so zdvihnutými cvokmi.“

„Potom to bolo obmedzenie poškodenia. Od toho momentu strávili celý zápas na vlastnej polovici, a keď máte hráčov tejto kvality – Griezmanna, Llorenteho, Moratu a Saula – je to veľmi ťažké. Atletico malo šancu za šancou.“ .

„Bola to ťažká noc, ale Celtics sa tým nemôžu príliš trápiť. Musia sa pozbierať a ísť ďalej. Musia si uvedomiť, že vylúčenie malo veľký vplyv na hru.

READ  Hry NCAA sa zameriavajú na čestného Hingle Fieldhouse

„Musia sa pokúsiť vyhrať Ligu majstrov. Sú náročným tímom na to, aby v ňom mohli byť.“

„V Madride je to ponižujúce. Celtic je teraz skutočne proti nemu v boji o tretie miesto v skupine. Potrebuje dve víťazstvá, ale myslím si, že je čas sústrediť sa na domáci futbal a ligové ťaženie.“

„V lige hrajú dobre a treba vyhrať trofej. Na to sa teraz budú sústrediť.

„Ak však chcú ukončiť svoju kampaň v Lige majstrov čo najsilnejšie, musia odísť s trochou hrdosti.“

Európske trápenie Celticu pokračuje

• Celtic v tejto sezóne Ligy majstrov ukázal tri červené karty, pričom žiadny iný tím nedostal viac ako jednu. V skutočnosti škótsky klub videl v sezóne 2023/24 viac červených ako v predchádzajúcich 11 sezónach dokopy (dve červené karty).
  • Celtic nevyhral v 14 zápasoch Ligy majstrov (D3 L11), zatiaľ čo Atletico zaznamenalo najťažšiu prehru v súťaži od novembra 2017 (7:1 proti PSG).
  • Celtic sa naposledy dostal do vyraďovacej fázy Ligy majstrov v ročníku 2012/13, keď v osemfinále prehral s Juventusom 5:0.
  • Atlético Madrid strelilo po prvý raz v Lige majstrov UEFA šesť gólov v jednom zápase, čo je ich doteraz najväčšie víťazstvo v súťaži.

Odchod o 14:30

keltský Späť k akcii škótskej Premiership, keď sa bude konať v nedeľu Aberdeennaživo Sky Sports (začiatok o 14.30 hod.).

Ďalšie Atlético Madrid Domáci zápas proti Villarreal Nedeľa v LaLige (výkop 20:00).