Ivan Schranz strelil gól v úvodnom zápase Slovenska proti Belgicku

Schranz strelil gól už v siedmej minúte a Slovensko odmietlo Belgicku vyrovnať, čím spôsobilo v zápase veľký šok.

Slovenský útočník Ivan Schranz strelil prvý gól svojho tímu cez brankára Belgicka Koena Casteelsa počas futbalového zápasu UEFA Euro 2024-skupiny E medzi Belgickom a Slovenskom vo Frankfurtskej aréne vo Frankfurte nad Mohanom. Obrázok/AFP

Váš prehliadač nepodporuje zvuk HTML5

Slovensko senzačne debutovalo na ME výhrou 1:0 nad Belgickom v E-skupine. Euro 2024 Pondelok je tu. Skorý gól Ivana Schranza stačil na to, aby Belgicko, tretie v rebríčku FIFA, porazilo Slovensko v zábavnom zápase plnom nevyužitých šancí.

Belgicko Jeremy Doku, ktorý začal dôrazne, okamžite ukázal svoje schopnosti, jeho parádny sólo nájazd skončil Romelu Lukaku, ktorý dostal prvú šancu zápasu, ktorého neprekonal slovenský brankár Martin Dúbravka.

čítaj viac: Majstrovstvá sveta vo futbale T20 2024, WI vs AFG: všestranný výkon West Indies s ohromujúcim víťazstvom nad Afganistanom

Schranz bol o chvíľu na druhej strane ihriska dobre umiestnený, keď sa úvodný gól odrazil po skoršom kryte Goena Castielsa od Juraja Kuku.

Belgičan Stanislav Lobotka ťažko kontroloval tempo hry a vysoký pressing Slovenska robil zázraky s veľkými písmenami zápasu. Lukas Haraslin pred prestávkou takmer zdvojnásobil vedenie svojej strany búrlivým volejom, no Castiels letel po jeho ľavici a zachraňoval.

READ  Alexovi Molganovi diagnostikovali vírus krátko pred zápasom Davisovho pohára

Červení diabli začali poriadne tlačiť. Dúbravka najprv zaprel Lukakua, potom bol opäť rozhodujúci Leandro Trassart zo snahy. Po prekonaní Dúbravky napokon David Hanko zachránil svoj tím skvelým mantinelom, aby zabezpečil tri body a pamätné víťazstvo Slovenska.

Tento príbeh pochádza zo syndikovaných informačných kanálov a agentúr tretích strán. Midday nepreberá žiadnu zodpovednosť ani neručí za pravosť, spoľahlivosť, spoľahlivosť a údaje textu. Mid-Day Management/Mid-Day.com si vyhradzuje právo upraviť, vymazať alebo odstrániť obsah (bez upozornenia) podľa vlastného uváženia z akéhokoľvek dôvodu.