Portugalsko vyhralo ľahko, keď Škótsko stiahlo Nórsko neskoro

Škótsko urobilo veľký krok ku kvalifikácii na Euro 2024, keď v Osle porazilo Nórsko.

Tím Steva Clarka zaostal na hodine až po parádnu penaltu Erlinga Hollanda pred útokmi Lyndona Dykesa (87) a Kennyho McLeana (89). .

Útočník Manchestru City Holland vyhral penaltu po tom, čo ho v 61. minúte zrazila vystretá noha Ryana Porteousa a odborne ho poslala do hry.

Erling Holandsko

Hostia však trafili späť, Dykes vyrovnal po tom, čo obranca Leo Astigard upratal loptu Johnovi McGinovi na polceste, predtým, ako sa Dykes obrátil kreatívne a prešiel na McLeana, aby zamietol domov a dostal skupinu pod kontrolu pred ich stretnutím so Škótskom v utorok. Dajte Georgiu do Hampton Parku.

V sobotu Gruzínsko porazilo Cyprus 2:1 v Larnake vďaka neskorému gólu Djurika Davidashviliho, aby si zachovalo neporaziteľný štart do kvalifikácie a pred zápasom v Glasgowe zvýšilo tlak na Clarkeho stranu.

Duo Premier League Bruno Fernandes a Bernardo Silva skórovali, keď Portugalsko porazilo Bosnu a Hercegovinu 3:0 v skupine J, pričom stredopoliar Manchestru United Silva sa dvakrát neskoro vsietil a zabezpečil majstrovi Európy z roku 2016 polčasový náskok.

Slovensko zvíťazilo nad Islandom 2:1 v Reykjavíku s bývalým stredopoliarom AC Miláno a Watfordom Jurajom Kukom v cieli, keď Slovensko stratilo dva body za Portugalskom, ktoré nad Luxemburskom Lichtenštajnsko prehrávalo 2:0.

Romelu Lukaku vyrovnal v druhom polčase po tom, čo volej Michaela Grigorića odvrátil stredopoliar Red Devils Orel Mangala, keď Belgicko podržalo Rakúsko remízou 1:1 v Bruseli a skončilo druhé nad hosťami v skupine F. .

Azerbajdžan a Estónsko remizovali 1:1 a skončili na posledných dvoch miestach v skupine.

Česká republika sa v E-skupine vzdialila druhému Poľsku a udržala sa na čele tabuľky po tom, čo Václav Černý dvakrát skóroval pri výhre 3:0 nad Faerskými ostrovmi. Albánsko zdolalo v Tirane Moldavsko 2:0 a posunulo sa o body na úroveň s nehrajúcim Poľskom.

READ  EURO 2022 žien UEFA: TV, prenosy | UEFA Women's Euro

Litva a Bulharsko skončili v skupine G 1:1, kým Čierna Hora proti Maďarsku bez gólov.