najnovšie správy

Koronavírus: zmierňujúce opatrenia musia sprevádzať príprava na oživenie, upozorňuje WHO

Tedros tiež vyjadril obavy, že v chudobných krajinách, ktoré nemajú zdroje na zvládnutie veľkej epidémie, môže dôjsť k prudkému nárastu pandémie.

Vedúci Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) v nedeľu varoval krajiny, ktoré zvažujú zmiernenie karanténnych opatrení, aby boli pripravené rýchlo reagovať na možný opakovaný výskyt nového koronavírusu. AP to nahlásil.

Generálny riaditeľ WHO Tedros Adhan Ghebreyesus na virtuálnom stretnutí ministrov zdravotníctva G20 povedal, že bol „povzbudený“ skutočnosťou, že mnohé z týchto štátov „začínajú uvažovať o znižovaní sociálnych obmedzení“. ,

Dodal však, že „je nevyhnutné, aby tieto opatrenia boli postupným procesom“.

Tedros povedal ministrom, že „zrušenie obmedzení pohybu nie je koniec epidémie v žiadnej krajine – je to len začiatok ďalšej fázy“.

Vo svojej ďalšej fáze uviedol, že „je dôležité, aby krajiny vzdelávali a mobilizovali svoje obyvateľstvo a aby predchádzali akémukoľvek zotaveniu (epidémie) a rýchlo na ne reagovali, aby sa zabezpečilo, že majú schopnosť detekovať, testovať, izolovať a postarať sa o každý prípad. ““ a sledovať každý kontakt a zabezpečiť, aby ich systémy zdravotníctva boli schopné zvládnuť nárast počtu prípadov. “

Tedros tiež vyjadril obavy, že v chudobných krajinách, ktoré nemajú zdroje na zvládnutie veľkej epidémie, môže dôjsť k prudkému nárastu pandémie.

V očividnej reakcii na vyhlásenia vedúcich predstaviteľov amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý kritizoval prístup WHO k pandémii koronavírusov, Tedros uviedol, že jeho organizácia „od začiatku zvonila nahlas a jasne“.

Vyzval ministrov, aby „pokračovali v boji proti tejto pandémii s odhodlaním, vedeckým a faktickým vedením“.

Nová pandémia koronavírusov sa rozšírila z Wu-chanu do Číny. Doteraz bolo na Slovensku nakazených 1 161 ľudí.

Koronavírus zodpovedný za COVID-19 je nový kmeň vírusu a ochorenie je kvapôčková infekcia. Odhadovaná doba inkubácie ochorenia je 2 až 14 dní, ale môže byť dlhšia. Každý deň, ONLINE, sledujeme najnovší vývoj doma aj vo svete.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás.
Vďaka vám tiež existujú bezplatné médiá a nezávislá žurnalistika.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close