Ibrahimovič rozhoduje o milánskom derby a pýtal sa z ihriska. Zostanete až do konca, prikázal mu Pioli

včera 11:24
|

Pred dvoma týždňami mal Zlatan Ibrahimovič pozitívny test na prítomnosť koronavírusu. Po niekoľkých tréningoch sa v noci na sobotu vrátil do súťaže a dvoma gólmi rozhodol o triumfe AC Miláno proti Interu (2: 1) vo 4. kole talianskej najvyššej futbalovej súťaže.

Zlatan Ibrahimovič so spoluhráčmi

Prečítajte si tiež

Tridsaťdeväťročný švédsky útočník strelil svoje druhé dvojgólové stretnutie v novom ročníku Serie A a spolu s ďalšími tromi hráčmi je na čele tabuľky strelcov. Ibrahimovič odohral proti Interu celých 98 minút aj s nadstaveným časom a po zápase tréner médií AC Stefano Pilo pred médiami poznamenal:

„Bol totálne vyčerpaný. Po 70 minútach tiež naznačil, že sa chce striedať, ale ignoroval som to. Chápete, aké dôležité je to pre náš tím a my sme chceli toto derby vyhrať. Je to skutočný profesionál a vždy chce vyhrať. Preto som mu povedal, aby zostal na ihrisku a získal víťazstvo mužstva. A on mi povedal: Si tréner, tvoje rozhodnutie je platné … “

Plán sa podaril a AC Miláno je jediným tímom, ktorý má po neúplnom štvrtom kole plných 12 bodov. Rossoneri porazili Nerazzuri po prvý raz od roku 2016 na prapodivnej kulise 1 000 divákov, ktorí mali povolený vstup na 80-tisícové San Siro. Neúnavný Švéd absolvoval všetko podstatné za necelých 5 minút prvého polčasu.

Najskôr v 12. min dvakrát prekonal Samiru Handanoviča z pokutového kopu, ktorý si „vyrobil“ sám. O štyri minúty neskôr narazil na center Rafaela Lea a polčasovým volejom zvýšil na 2: 0 pre hostí. V 28. min znížil na 1: 2 Romelu Lukaku, ale do konca zápasu sa tento stav nezmenil. V slovenskom drese na koronavírusovú infekciu chýbal slovenský stopér Milan Škriniar aj päť ďalších jeho spoluhráčov.

„Bol som doma dva týždne a nebolo to ľahké. Je to psychicky veľmi ťažké. Hladoval som, pretože bolo zavreté nesprávne zviera. Keď ste uväznení doma, trasie sa vám celé telo, pretože potrebuje pracovať a byť v teple.“ . “ povedal Ibrahimovič. Ak by sa udeľovala cena za najzbytočnejšieho hráča zápasu, nepochybne by ju vyhral Alessio Romagnoli. „Keď sa pozriete na zápas a na všetko, čo pre tím urobil, hovorí to samé za seba. A väčšina jeho cieľov.“

Zlatan Ibrahimovič a tréner AC Stefano Pioli po zápase s Interom Miláno

Zdroj: SITA

Tréner Interu Antonio Conté smutne poznamenal: „Je to derby a prehra bola najviac. Neustrážili sme Ibrahimoviča a šance sme nepremenili lepšie. Preto sme prehrali.“ Jeho náprotivok Pioli odpovedal: „Dosiahli sme veľké víťazstvo, ale ešte nehovorme o scudette. Môže to byť relevantné až v marci.“

Zlatan Ibrahimovič je členom AC Miláno od januára 2020, keď v predchádzajúcej sezóne strelil 10 gólov v osemnástich zápasoch Serie A. Na konci sezóny poznačenej prestávkou s koronavírusmi zvyčajne preháňal, že ak by bol súčasťou klubu od začiatku roka, AC by vyhral ligu a nebol by šiesty.

V ďalšom kole 4. kola zvíťazil Neapol nad Neapolom 4: 1 nad Atalantou. Domáci strelili v prvom polčase všetky štyri góly, prvé tri góly strelili v priebehu siedmich minút. Mexický útočník Hirving Lozano zvíťazil dvakrát.

„Nečakal som také víťazstvo, pretože Atalanta je tím, ktorý dokáže vyhrať ligu. Boli sme dobre pripravení, hráči podali skvelý výkon,“ ocenil svojho trénera tímu Neapol Gennaro Gattuso.

Z víťazstva sa tešil aj slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka, ktorý sa dostal na ihrisko v 75. minúte už za stavu 4: 1. Neapol je tretí o bod za Atalantou, ktorá prehrala prvýkrát v tejto sezóne.

READ  Taliansko, Mbappe, Španielsko, Ronaldo: Na čo si dávať pozor v kvalifikácii Euro 2024

Majstrovský Juventus bez Cristiana Ronalda, ktorý je v karanténe, iba vyrovnal nováčika Crotoneho 1: 1 na ihrisku. Domáci sa ujali vedenia po premenenej jedenástke nigérijského útočníka Simyho a v prvom polčase vyrovnal Alvaro Morata po centri Federica Chiesa, ktorý však v drese Juve úspešný debut nezvládol, pretože po hodine v hre videl červenú kartu za faul.

„Zebry“ mohli vyhrať s desiatimi hráčmi, ale Morata trafil iba žrď a radosť z druhého gólu pokazil ofsajd po analýze VAR. Crotone strelil prvý bod v sezóne, Juventus má bilanciu dve výhry a dve remízy.

Lazio bez suspendovaného kanoniera Ciro Immobile prehralo v Janove s domácou Sampdoriou hladko 0: 3. Na jeho miesto nastúpil slovenský stopér Denis Vavro.