Fínsko je na čele hokejového sveta, Kanada poráža Slovensko

TAMPER, Fínsko (AP) – Sakari Manninen strelil gól a dve asistencie v drese domáceho Fínska pri víťazstve 4:1 nad Spojenými štátmi na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v pondelok.

Po tom, čo Mikael Granlund zvýšil Fínsko na 1:0 v presilovej hre v úvodnej tretine, dostal Austin Watson na začiatku polčasu veľkú penaltu pre Teemu Hardikainena.

Následnú päťminútovú presilovú hru využili Valtteri Filppula a Manninen na zvýšenie vedenia na 3:0 a Mikko Lehtonen pridal štvrtý do kádra.

Utešujúci gól pre Američanov strelil v tretej tretine Alex Kalchenyuk.

Fínsky brankár Jussi Olkinuora zastavil 29 striel, z toho 15 v záverečnej tretine.

Fínsko vedie v B-skupine v Tampere s deviatimi bodmi z troch zápasov. USA sú tretie s piatimi bodmi.

Pierre-Luc Dubois skóroval dvakrát a priviedol obhajcu titulu Kanadu k tretej výhre nad Slovenskom 5:1 v rade.

Po tom, čo tímy vstúpili do polčasu za nerozhodného stavu 1:1, Dubois strelil konečného víťaza v presilovej hre a pridal ďalšiu na dvojnásobnú výhodu pre svoj štvrtý gól v súťaži.

Adam Lowry, Morgan Keykey a Cole Schillinger oslávili 19. narodeniny a Kanada sa dostala na čelo A-skupiny s deviatimi bodmi z troch zápasov v Helsinkách. Slovensko má tri body.

Kanadský brankár Logan Thompson predviedol 34 zákrokov pri výhre 44:35 nad Slovenskom.

V ďalšom zápase skupiny A Nemecko porazilo Francúzsko 3:2 a získalo druhé víťazstvo, zatiaľ čo Lotyšsko zdolalo Nórsko 3:2 a zaznamenalo svoje prvé víťazstvo v skupine B.