Sousa obhajuje semifinálové miesto na Mia Open

STARNBERG, 4. decembra 2020

Bod Pedro Sousa Semifinále vedie Portugalsko Mia Open„Posledné podujatie ATP Challenger v sezóne, ktoré sa konalo na európskej pôde. Semeno číslo 2 8 44 820 antukových súťaží v Portugalsku bojovalo proti minulosti Kimmer Copegens Vo svojom piatkovom štvrťfinálovom zápase zvíťazil nad Belgickom 6: 2, 3: 6, 6: 1.

Domáci obľúbenec Sousa poslal šesť es, keď porazil 71 percent svojich prvých servisných bodov a postúpil o hodinu a 36 minút.

„Som šťastný, pretože hlavným cieľom je úspech. Obaja máme rovnakú hru, lepší návrat ako podanie. Uskutočnilo sa niekoľko dlhých mítingov a bolo to také nádherné.“ Povedal Sous.

Tridsaťdvaročný rodák z Lisabonu sa najbližšie stretne Bernabe Sabada Mirales Španielska, nad 4. semeno Henry Laxonon 6-2, 3-6, 6-4 za hodinu a 48 minút zo Švajčiarska.

V prvej polovici žrebovania sa kvalifikujte Duje Ajdukovic Konalo sa v semifinále podujatia Challenger druhýkrát od otváracieho Split Open začiatkom októbra. Devätnásťročný Chorvát uvoľnil minulosť Andrea Arnabolti Taliansko 6-3, 6-0. Ajdukovič spečatil výhru v 61 zo šiestich zo svojich ôsmich šancí na brejky. Tínedžer z rozdelenia si potom vyberie 8. semeno Carlos Taberner. 23-ročný Španiel porazil nasadenú tretiu priečku a aktuálneho šampióna Mia Open Jozef Kovalik 7-6 (1) zo Slovenska, 6-1 za hodinu a 48 minút.