Slovensko a Rumunsko dosiahli Euro 2024 posledné 16. miesto po remíze

Slovensko aj Rumunsko sa kvalifikovali do vyraďovacieho kola Euro 2024 po remíze 1:1 vo Frankfurte.

Kapitána Ontreja Dudu za Slovensko vyradila penalta v prvom polčase pre rumunského stredopoliara Razvana Marina.

Ani jedna strana nezískala bod až do záverečnej fázy.

Rumunsko sa kvalifikovalo do osemfinále ako víťaz skupiny spolu s druhým Belgickom, kým Slovensko postúpilo ako jeden zo štyroch najlepších tímov na treťom mieste.

Slovensko zdolalo Ukrajinu rozdielom gólu a všetky štyri tímy skončili so štyrmi bodmi.

Slovensko začalo svižne, no Rumunsko si vypracovalo najlepšiu šancu hneď na začiatku.

Napriek úmornej horúčave vo Frankfurtskej aréne nebola ani jedna strana spokojná s bezgólovou remízou, ktorá ich poslala do osemfinále.

Slovensko skórovalo v 24. minúte. Stredopoliar Juraj Kuka sa švihol výborným centrom.

Ratiovu strelu spoza šestnástky dobre vyrazil Dúbravka, no brankára Slovenska prekonal z penalty, keď Rumunsko v 34. minúte vyrovnalo.

Nemecký rozhodca Daniel Seibert najskôr odvolal odvolanie Rumunska po tom, čo Hagi klesol po výzve Davida Hanka, ale rozhodca nariadil penaltu po kontrole VAR a Marin zlikvidoval jeho bodový kop.

Na začiatku druhého polčasu privítala obe strany búrka a Rumunsko sa dostalo do vedenia hneď po hodine, keď Dúbravka zblokoval Marinovu snahu a Denis Dragus švihol do vedenia.

Prízemnú strelu slovenského útočníka Davida Strelca zachránil brankár Rumunska Florin Nida nohami skôr, ako zmaril čisté šance.

READ  Televízna recenzia: Miesto na Slovensku II