Lionel Messi mági, Kylian Mbappe krásavec a Robert Lewandowski strieľa svoj prvý gól na majstrovstvách sveta

Keď ma talkSPORT začiatkom tohto roka poslal na žreb Svetového pohára v Dauhe, stretol som môjho priateľa Mickeyho Graya, ktorý už bol v Katare.

Išiel navštíviť svojho starého spoluhráča zo Sunderlandu Nickyho Summerbyho, ktorý pred niekoľkými rokmi navštívil Blízky východ. Som vďačný, že ma Mickey a Nikki vzali na svižnú prehliadku ôsmich štadiónov, boli dobrou spoločnosťou a skvelými sprievodcami na výlet.

Adrian Durham urobil to, čo mnohí futbaloví fanúšikovia chcú urobiť… pozrieť si štyri zápasy majstrovstiev sveta za jeden deň

Keď som sa pustil do práce a chystal sa na žrebovanie, dostal som nápad. Teraz mám správny zmysel pre geografiu Kataru a chápem vzdialenosť medzi arénami. Spýtal som sa teda sám seba: Je možné navštíviť štyri zápasy majstrovstiev sveta v jeden deň?

Semienko bolo zasiate, nápad nezmizne, a keď som ho raz dostal do hlavy, niečo také vzrušujúce sa nedalo ignorovať. Idem to nejako urobiť.

V roku 2009 som so svojím synom Jamesom odohral dve hry v jeden deň – a výsledky dopadli dobre! Peterborough 2 Leicester 0 v čase obeda, Anglicko 4 Slovensko 0 vo Wembley. S mojím chlapcom to bude vždy špeciálna spomienka, môžem sa teda s niekým podeliť o toto dobrodružstvo v Katare?

Náš anglický komentátor Jim Proudfoot je jasným kandidátom. Prvýkrát sme sa stretli v novinárskom boxe na štadióne Abbey v auguste 1993, potom, čo Cambridge United prehrali 4:3 s Hull City, a po rokoch sa ukázalo, že obaja zdieľame skutočnú vášeň pre futbal. Uskutočnil som hovor a Jim bol bez váhania prítomný, ale bol skeptický, že by sme to skutočne dokázali zabezpečiť logisticky.

Takže s blížiacim sa svetovým pohárom v novembri som pracoval deň, aby som to začlenil do nášho nabitého programu skupinovej fázy. To sa nám podarilo až v sobotu 26. novembra, tak sme to potvrdili a začali riešiť logistiku.

Austrália vyhrala majstrovstvá sveta prvýkrát po 12 rokoch

Ketty

Prvý zápas: Tunisko vs. Austrália – výkop o 10:00

Keď prišiel ten deň, naskočili sme s Jimom do taxíka a odviezli sme sa z našej základne v Dauhe na štadión Al Janoub na zápas 1 – Austrália v Tunisku. Africkí fanúšikovia boli fantastickí, boli tam v počte a spievali z plného hrdla. Ale prehrali. Harry Souter zo Stoke bol vynikajúci a Austrália vyhrala majstrovstvá sveta.

Mojím najväčším problémom je pražiace slnko. Ja som ďumbier a nezvládam slnko, tak som sa veľa zakryla a podarilo sa mi vyhnúť akýmkoľvek problémom. Zostávalo nám asi 80 minút – ísť von na plný úväzok by znamenalo uviaznuť v dave a nestihnúť ďalší zápas. Dlhší čas zranenia na tomto turnaji skráti čas potrebný na cestovanie medzi zápasmi.

Tvárou v tvár im v ten deň sme sa rozhodli prijať dočasné rozhodnutia o doprave. Veľký rad na autobus či metro zmení plán. Nie vždy vás taxíky a metro vyhodia pri vchode, niekedy je na druhom konci obrovská prechádzka.

Dokonca aj na štadióne, akým je Lusail, kde vychádzate zo stanice metra, je štadión priamo pred vami a ihrisko stále vidíte za 10-15 minút, keď prechádzate cez bezpečnostnú kontrolu. Počkajte na výťah atď.

Dvojici talkSPORT sa podarilo precestovať medzi štadiónmi za jeden deň

Druhý zápas: Poľsko vs. Saudská Arábia – výkop o 13:00

Takže keď sme opustili Al Janob, museli sme ísť do Education City – asi 17 míľ. Prvou úlohou je nastúpiť na kyvadlový autobus zo štadióna na metro. Cesta k kyvadlovému autobusu trvala 15 minút a čas zrazu vypršal pred výkopom Poľska proti Saudskej Arábii.

Dostali sme prvý šok – rozhodli sme sa, že veľmi plynulá jazda taxíkom bude rýchlejšia ako metro. Cesta taxíkom však nebola hladká a dorazili sme 20 minút po odchode.

Našťastie sme neinkasovali góly, iba tri poľské žlté karty! Poľsko stúplo o gól, Saudi minul penaltu a Lewandowski využil chybu a strelil svoj prvý gól na majstrovstvách sveta. V tom momente sme sa s Jimom rozhodli, že je koniec hry a odišli sme.

Pár bol videný v Katare v sobotu na niekoľko výnimočných momentov

Lewandowski sa napokon stal strelcom majstrovstiev sveta

Ketty

Tretí zápas: Francúzsko proti Dánsku – výkop o 16:00

V tom čase sa už stmievalo a Jim mal plán, ako zabezpečiť, aby sme dorazili na štadión 974 včas na začiatok zápasu 3 – Francúzsko proti Dánsku.

Vzali sme si taxík na 10 míľovú jazdu na miesto kúsok od štadióna, ale pešo. Prišli sme po skončení odpočítavania do začiatku – Jimov plán vyšiel.

Európsky futbalový expert talkSPORT Andy Brussels tam bol, aby nám kúpil veľmi potrebnú ľadovú vodu – aký chlap! Mbappe dal krásny gól, Christiansen vyrovnal – a potom sme vypadli na 82.

O dve minúty neskôr, keď sme sa ponáhľali smerom k metru, sme počuli dav burácajúci po Mbappeho úbohom víťazovi. Inkasovať gól bolo sklamaním, ale obaja sme chceli vidieť celých 90 minút vo finálovom zápase.

Mbappe strelil dva góly proti Dánsku a je silným kandidátom na Zlatú kopačku

Štvrtý zápas: Argentína vs Mexiko – výkop o 19:00

Cesta 13 míľ na štadión Lucille bola jednoduchá metrom, takže sme dorazili práve vtedy, keď začali hymny. Aký zápas na záver dňa – atmosféra, ktorú vytvorili fanúšikovia, bola úžasná, zápas sme mohli hrať v La Pomponera.

A potom Messiho moment, ktorý chce každý fanúšik. Špeciálny a veľmi zmysluplný gól od veľkého muža na tom veľkom pódiu. Všetci ho chceme vidieť, kým pôjde do dôchodku, však? Takže byť v 4. zo 4 hier v jeden deň je extra výnimočné.

Ani druhý gól nebol zlý. A odznel záverečný hvizd a náš skvelý deň sa skončil.

Na ich stoličkách sa k nim pripojil KB Agbonlahor v Argentíne proti Mexiku

Messi sa svojím úsilím proti Mexiku vyrovnal Maradonovi v počte gólov na majstrovstvách sveta

Ketty

A práca je hotová! Štyri zápasy v jeden deň, pravdepodobne už nikdy viac. Prešiel 11 míľ, štyri boľavé nohy, dvaja šťastní milovníci futbalu.

Jim bol na výlete skvelou spoločnosťou a bolo mimoriadne výnimočné podeliť sa o to s niekým, koho poznám tak dlho a ktorého prácu úplne obdivujem. Aj keby ma prinútil vyliať môj nápoj na mexického fanúšika, keď sme si sadli na svoje miesta!

Bol to deň, ktorý si budeme navždy pamätať.

talkSPORT World Cup 2022 spravodajstvo

talkSPORT bude poskytovať celoplošné pokrytie majstrovstiev sveta 2022

Všetkých 64 zápasov turnaja budeme vysielať naživo s viac ako 600 hodinami pokrytia v našej sieti.

K talkSPORT a talkSPORT 2 sa môžete pripojiť pomocou našej bezplatnej online streamovacej služby talkSPORT.com.

talkSPORT je široko dostupný v celom Spojenom kráľovstve na digitálnom rádiu DAB a 1089 alebo 1053 AM.

Môžete si stiahnuť aplikáciu talkSPORTAlebo požiadajte svoj inteligentný reproduktor, aby prehral talkSPORT.

READ  Paulini V Hondama živé prenosy a predpovede pre rok 2021 Indian Wells Open