IIHF – Američania vytláčajú Slovákov

Na olympijských hrách mládeže sa začína súťaž v ľadovom hokeji mužov a žien do 16 rokov, pričom tím USA získal prvé víťazstvo v rozstrele proti Slovensku.

GANGNEUNG HOCKEY CENTER, GANGWON, Južná Kórea – Mikey Persild a AJ Francisco skórovali v rozstrele, keď USA zdolali Slovensko 5:4. Olympijské hry mládeže.

Američania začali rýchlo, keď prihrávku Jane Torre prestrelil Luke Schirer a v čase 1:37 prekonal slovenského brankára Samuela Hrenáka. Bol to prvý z dvoch Torreových gólov v noci.

„Na začiatku zápasu sme boli veľmi šťastní,“ povedal hlavný tréner USA Joe Bonnet. „Tím ukázal veľa odhodlania bojovať až do konca. Bol to úžasný návrat a skvelý spôsob, ako začať turnaj.

Slovensko na svojom prvom hokejovom zápase na olympijských hrách mládeže vyrovnalo na 1:1 po tvrdej strele Jakuba Cirného, ​​ktorá prekonala brankára USA Xaviera Wendta v druhej tretine. Na začiatku druhého zápasu si tímy vymenili góly v presilovke a potom Slovensko prevzalo kontrolu nad zápasom, keď opäť skóroval Christian Resnikak, čím sa Slováci dostali do vedenia 4:2.

V treťom odskočili Američanom gólom Colea Bumgarnera. Potom, v poslednej minúte, keď Torre získal svoj druhý zápas, USA vyrovnali zápas v presilovej hre, čím pripravili pôdu pre prestrelku a hrdinstvá Persilda a Francisca. Slovák Hrenák bol jednou z hviezd zápasu, zastavil 34 z 38 amerických striel.

Slovensko nebude mať veľa času na reflexiu prehry s Českom v druhý deň hokejového turnaja. Američania majú deň voľna a potom sa vrátia do akcie v deň 3, keď sa stretnú s Českom.

Na turnaji šiestich tímov odohrajú tri tímy zo skupiny A (Kanada, Fínsko, Kórea) a B (Česká republika, Slovensko, USA) po dva zápasy predkola, pričom prvé dva tímy z každej skupiny postúpia do semifinále. . .

READ  Svetový turnaj v stolnom tenise | Tok snov kvalifikácie Sreeju pokračuje

Kanada 8, Kórea 0

Liam Ruck dosiahol hetrik, zatiaľ čo jeho dvojča Marcus zaznamenal tri asistencie, keďže Kanada otvorila zápas s Kóreou 8:0.

Mathis Preston dostal loptu za Kanadu o necelé dve minúty neskôr, keď pri presilovej hre tvrdou strelou z vrcholu kruhu inkasoval odrazenú loptu do siete a minul kórejského brankára Jaehuna Lima.

Preston mal skvelú hru, prenasledoval svoj vlastný gól krásnym náporom cez troch kórejských hráčov a potom perfektne prihral Liamovi Ruckovi, aby strelil svoj prvý gól v zápase a zvýšil tak na 2:0.

Liamov najlepší gól strelil kanadský skrat, ktorý nahral od brata Marcusa a šiel sólo na Lima a strelou medzi nohy zvýšil na 5:0. Ruck skóroval tromi rôznymi spôsobmi, pričom góly padali pri presilovej hre, no zároveň skóroval a bol vyrovnaný.

„Je to neuveriteľné. Obliecť si kanadský dres (v Kórei) je úžasný zážitok,“ hovorí Liam Ruck, ktorý hrá so svojím bratom Marcusom za Medicine Hat Tigers z Western Hockey League v Kanade. Myslím si, že je to hotové. Musíme si len udržať dobré návyky, držať sa našej hry a myslím si, že sa budeme zlepšovať.

Lim zastavil 45 z 53 kanadských striel, zatiaľ čo kanadský brankár Carter Esler nebol zaneprázdnený, čelil len trom strelám.

Kanada sa snaží vylepšiť zisk bronzovej medaily na olympijských hrách mládeže v roku 2020.

Švédsko a Švajčiarsko vyhrali Women's Open

Ebba Westerlind otvorila turnaj šiestich družstiev žien gólom a dvoma asistenciami, keď Švédsko zdolalo Nórsko 5:1.

Švédsko viedlo po jednom 1:0, po dvoch 2:0, potom zladilo hru tromi gólmi do tretice.

Gól a asistenciu za Švédsko zaznamenala Tilde Grillforsová, o ktorú sa postarali Noah Swanefjord, Tilly Yedfeldt a Matilda Ostermanová, ktorá strelila najlepší gól zápasu pri samostatnom pokuse, v ktorom prestrelila nórskeho obrancu. Deke predtým, ako pretlačil puk okolo brankára Tuvu Are-Ekstroma. Ytfeldt a Osterman pridali asistencie vo vyrovnanom útoku Švédska.

READ  Smrť Dona Chopsacka - Crown Point, I.N.

Na jediný gól Nórska odpovedala Cornelia Box-Christiansenová.

Švédsko je súčasťou skupiny A spolu s Japonskom a Nórskom, zatiaľ čo skupinu B tvoria Francúzsko, Nemecko a Švajčiarsko. Po zisku zlata na hrách mládeže v rokoch 2012 a 2016 a strieborných medailí v roku 2020 sa Švédi snažia zaujať na olympijských hrách mládeže.

V iných ženských akciách v Deň 1 nebola Valentina Camensind taká zaneprázdnená, ale zastavila všetkých 13 striel, ktorým čelila pri výhre Švajčiarska 2:0 nad Francúzskom.

Livia Tschannen skórovala bez asistencie, jej tím prihral na jediný gól prvej tretiny. Stav 1:0 zostal až do tretej tretiny, keď švajčiarska kapitánka Norina Miller strelila poisťovací gól.

Japonsko sa stretne s Nórskom a Nemecko s Francúzskom v deň 2 turnaja.