Tenis: Alex Eela vyhral prvý zápas v juniorskom Wimbledone

Dospievajúci tenista Phineas Alex Eela. Úcta k IMG Tennis na Twitteri

MANILA – Filipínske eso Alex Eila vo wimbledonskom debute odštartoval skvelý štart, keď 16-ročná hráčka v pondelok ľahko zvíťazila v zápase ženského dvojhry v 1. kole dvojhry na londýnskom Wimbledone.

Na 6. kurte All England Lawn Tennis Club porazili 17. juniori 38. argentínsku Solanu Sierru 6: 2, 6: 4.

V druhom kole sa stretne so 17-ročnými juniorkami č. 30 Anne Mindegi del Olmo zo Španielska.

Eila sa v prvom sete ujala vedenia 3: 1, ktoré predĺžila na 5: 1. Keď slúžil setu, Sierra prerušil službu forhendovým víťazom. V hre 8 vyhral bekhendový víťaz z Ely Sierru v rozpätí 40: 15 a forhendová nevynútená chyba od Sierry podala Ele za 23 minút v prvom sete 6: 2.

V druhom sete sa Ela opäť ujala vedenia 3: 1. Horko vybojovaný 5. zápas prešiel prestávkou pre Sierru, ktorá dokázala odpovedať brejkom v Ela Deuce kvôli dvojitej chybe Argentíny.

Keď Ela pracoval 5-3, dostali sa do Deuce, kde dvojitá chyba z Filipín dala Argentíne šancu na brejk a on bekhendovým víťazom postúpil 5-4.

Eila, ktorá bola v 10. zápase na trávniku u Sierru, sa mohla ujať vedenia 40: 0. Bekhendová vynútená chyba Ela umožnila Sierre zachrániť mečbal, ale Ela zabezpečila svoje prvé víťazstvo vo Wimbledone čistým forhendovým víťazom vo svojom druhom mečbale, keď za 41 minút druhý set vybrala 6: 4.

Pred prvým zápasom juniorky vo Wimbledone debutovala Ela minulý týždeň na súťaži trávnikov v Junior International Rohampton, kde nasadila druhé miesto v remíze dvojhry a štvorhry.

Štvrťfinálové vystúpenie vo dvojhre zaznamenala po prehre s Lindou Frukhvirtovou, 8. nasadenou v Česku.

V roku 2020 zvíťazili Ela a Nugroho na Australian Open juniorských ženských šampionátov, v júni Ela Roland Karros zvíťazili na juniorských ženských šampionátoch s Ruskou Oksanou Selekmadevovou.

READ  Súťaž v kempe v Calgary

Na grandslamových turnajoch Junior nie sú žiadne prize money, ale Eila a jej stúpajúce tenisové hviezdy môžu získať body do rebríčka a vylepšiť tak svoje medzinárodné juniorské poradie.

Eila je v súčasnosti č. 1 ázijská žena juniorka, šampiónka do 15 rokov v kategórii W15 v kategórii WTA na svetovom šampionáte WTA a svetová jednotka v počte 629 ako vedúca akadémia Rafa Nadala.