Technológie

Umelá inteligencia umožňuje právnikom triediť dokumenty a chrániť citlivé údaje

Väčšina vynálezov ocenených najväčšími slovenskými kanceláriami je predmetom dokumentácie. Technológie výrazne šetria čas.

Advokátske kancelárie na Slovensku inovujú postupy, ktorými sa riadia pri poskytovaní právnych služieb. Jednotlivé zistenia sú zároveň v súlade s globálnymi trendmi a predikciami. Mnoho úradov zaviedlo nástroje súvisiace s umelou inteligenciou (AI).

„Myslím si, že ďalšie dva roky by mohli byť prelomom pre prijatie AI,“ napísal v apríli Forbes Mori Kabri, zakladateľ a CEO spoločnosti Council Self, spoločnosti poskytujúcej softvérové ​​a technologické riešenia pre právne firmy. „Algoritmy AI nemajú nahrádzať právnikov, ale majú ich vybaviť nástrojmi na automatizáciu každodenných opakujúcich sa úloh, aby sa mohli viac sústrediť na špecializované úlohy, ktoré si vyžadujú ich kreativitu a vynaliezavosť.“

Rozhodne miera úspory času?

Automatizácia na predchádzanie chybám, zvyšovanie bezpečnosti údajov a odbremenenie právnikov od pravidelnej práce je podstatou mnohých noviniek, ktoré priniesli právne firmy pôsobiace na Slovensku a ktoré využívajú prieskum Sme Daily a Slovak Spectator.

Napríklad právnická firma CMS Slovakia používa nástroj KIRA poháňaný technológiou strojového učenia. Môže analyzovať a kontrolovať anglické a nemecké obchodné a M&A zmluvné podmienky. Oba jazyky sa bežne používajú v slovenských právnych kontextoch.

6. júla 2021 o 7:00 | Adam Walek

READ  Slovenský premiér volá Alli 'Idiot' koalícia na prelomenie rizík

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close