Sports Today, 13. júla – Simona Halepová porazila Serenu Williamsovú a stala sa prvou Rumunkou, ktorá vyhrala titul vo Wimbledone vo dvojhre | hra

13. júla

1881 – William Renshaw porazil vo Wimbledone Johna D. za 37 minút. Porazil Hartleyho 6–0, 6–1, 6–1 a vytvoril tak rekord najkratšieho majstrovského zápasu mužov z hľadiska času a hier.

1934 – Babe Ruth odpálil svoj 700. homerun v kariére proti Detroitu.

1941 – Vic Kesey vyhral PGA Championship s 38-jamkovým víťazstvom 1 nad Byronom Nelsonom. Cherry Hills CC v Denveri

1943 – Prvý nočný zápas v histórii All-Star sa odohral v Shibe Park vo Philadelphii. Bobby Doerr z Bostonu zasadil veľkú ranu trojnásobným domácim hráčom pri výhre AL 5:3.

1963 – Early vyhral svoj 300. a posledný zápas MLB vo veku 43 rokov.

1968 – Gary Blair vyhral British Open o dva údery nad Bobom Charlesom a Jackom Nicklausom. Bol to hráčov druhý otvorený šampionát a jeho piaty titul na majore.

1971 – Reggie Jackson zasiahol masívny homerun z generátora na streche pravého poľa na Tiger Stadium, pričom zasiahol šesť homerov – troch pre každý tím – keď AL porazil NL 6-4 v Zápase hviezd. .

1972 – Robert Irsay kúpil akcie Los Angeles Rams za 19 miliónov dolárov a previedol vlastníctvo na Baltimore Colts. Hráčov a trénerov sa to nedotklo.

1980 – Amy Alcottová strelila 280 a vyhrala US Women’s Open o deväť úderov nad Hollis Staceyovou.

1994 – Bývalý manžel Tonyi Hardingovej Jeff Gillooly bol odsúdený na 2 roky väzenia za napadnutie americkej olympijskej krasokorčuliarky Nancy Kerriganovej.

1996 – Cigara sa vyrovnala súčasnému severoamerickému rekordu 16 po sebe idúcich výhier o citáciu, čím sa v súťaži Arlington Citation Challenge v hodnote 1,05 milióna dolárov prekonala o 3½ dĺžky.

1997 – Allison Nicholsová podržala Nancy Lopezovú o víťazstvo na jeden úder na U.S. Women’s Open. Nichols nastrieľal na 72 jamkách skóre 10 pod 274, čo je najmenej v 52-ročnej histórii podujatia.

2003 — Beth Daniel vyhrala posledné dve jamky v histórii LPGA Tour, keď na Canadian Women’s Open porazila Julie Inkster o jeden úder. Vo veku 46 rokov, 8 mesiacov a 29 dní Daniel prekonal vekový rekord Joanne Garnerovej z roku 1985.

2011 – Abby Wambach prelomila napätý nerozhodný stav s hromovou hlavičkou v 79. minúte a USA si svoju prvú cestu do finále Majstrovstiev sveta žien vyslúžili v roku 1999 víťazstvom 3:1 nad Francúzskom. Japonsko v druhom semifinále zdolalo Švédsko 3:1.

2014 – Mo Martin zahrala najlepší úder vo svojej kariére a stala sa hlavnou šampiónkou na Women’s British Open. Martin trafil 3-drevo, ktoré trafil kolík na 5-parovej záverečnej jamke v Royal Birkdale, čím sa usadil 6 stôp pre eagle. Martin skončil s párnym parom 72 a skončil s výsledkom 1 pod 287, pričom vyhral jednu ranu nad Inbei Park a Shanshan Feng.

2014 – Mario Gotze Vlasi strelil víťazný gól v predĺžení a zabezpečil tak Nemecku štvrtý titul majstrov sveta s výhrou 1:0 nad Argentínou.

2017 – Venus Williamsová sa dostala do svojho deviateho finále Wimbledonu a prvého od roku 2009, pričom predviedla svoj najnovší výkon s víťazstvom 6-4, 6-2 nad Johannou Kontaovou. Williamsová sa vo veku 37 rokov stala najstaršou finalistkou All England Clubu, odkedy bola na druhom mieste v roku 1994. Zastavila tiež snahu Kontaovej stať sa prvou ženou z Británie, ktorá vyhrala Wimbledon po 40 rokoch. Garbine Muguruzaová v úvodnom semifinále zdolala Slovenku Magdalénu Rybárikovú 6:1, 6:1 za niečo vyše hodiny.

2019 — Wimbledon ženský tenis: Simona Halepová porazila Serenu Williamsovú 6:2, 6:2 za 55 minút; Prvý Rumun, ktorý vyhral titul vo Wimbledone vo dvojhre.

Copyright 2023 Associated Press. Všetky práva vyhradené. Tento obsah nesmie byť publikovaný, vysielaný, prepisovaný alebo redistribuovaný bez povolenia.

READ  Austrália vyhrala finále Billie Jean King Cupu proti Slovensku | 9. novembra 2022 | Všetky novinky | Novinky a funkcie | Novinky a udalosti