Sports Today, 13. júla – Simona Halepová porazila Serenu Williamsovú a stala sa prvou Rumunkou, ktorá vyhrala titul vo Wimbledone vo dvojhre | hra

13. júla

1881 – William Renshaw porazil vo Wimbledone Johna D. za 37 minút. Porazil Hartleyho 6–0, 6–1, 6–1 a vytvoril tak rekord najkratšieho majstrovského zápasu mužov z hľadiska času a hier.

1934 – Babe Ruth odpálil svoj 700. homerun v kariére proti Detroitu.

1941 – Vic Kesey vyhral PGA Championship s 38-jamkovým víťazstvom 1 nad Byronom Nelsonom. Cherry Hills CC v Denveri

1943 – Prvý nočný zápas v histórii All-Star sa odohral v Shibe Park vo Philadelphii. Bobby Doerr z Bostonu zasadil veľkú ranu trojnásobným domácim hráčom pri výhre AL 5:3.

1963 – Early vyhral svoj 300. a posledný zápas MLB vo veku 43 rokov.

1968 – Gary Blair vyhral British Open o dva údery nad Bobom Charlesom a Jackom Nicklausom. Bol to hráčov druhý otvorený šampionát a jeho piaty titul na majore.

1971 – Reggie Jackson zasiahol masívny homerun z generátora na streche pravého poľa na Tiger Stadium, pričom zasiahol šesť homerov – troch pre každý tím – keď AL porazil NL 6-4 v Zápase hviezd. .

1972 – Robert Irsay kúpil akcie Los Angeles Rams za 19 miliónov dolárov a previedol vlastníctvo na Baltimore Colts. Hráčov a trénerov sa to nedotklo.

1980 – Amy Alcottová strelila 280 a vyhrala US Women’s Open o deväť úderov nad Hollis Staceyovou.

1994 – Bývalý manžel Tonyi Hardingovej Jeff Gillooly bol odsúdený na 2 roky väzenia za napadnutie americkej olympijskej krasokorčuliarky Nancy Kerriganovej.

1996 – Cigara sa vyrovnala súčasnému severoamerickému rekordu 16 po sebe idúcich výhier o citáciu, čím sa v súťaži Arlington Citation Challenge v hodnote 1,05 milióna dolárov prekonala o 3½ dĺžky.

1997 – Allison Nicholsová podržala Nancy Lopezovú o víťazstvo na jeden úder na U.S. Women’s Open. Nichols nastrieľal na 72 jamkách skóre 10 pod 274, čo je najmenej v 52-ročnej histórii podujatia.

2003 — Beth Daniel vyhrala posledné dve jamky v histórii LPGA Tour, keď na Canadian Women’s Open porazila Julie Inkster o jeden úder. Vo veku 46 rokov, 8 mesiacov a 29 dní Daniel prekonal vekový rekord Joanne Garnerovej z roku 1985.

2011 – Abby Wambach prelomila napätý nerozhodný stav s hromovou hlavičkou v 79. minúte a USA si svoju prvú cestu do finále Majstrovstiev sveta žien vyslúžili v roku 1999 víťazstvom 3:1 nad Francúzskom. Japonsko v druhom semifinále zdolalo Švédsko 3:1.

2014 – Mo Martin zahrala najlepší úder vo svojej kariére a stala sa hlavnou šampiónkou na Women’s British Open. Martin trafil 3-drevo, ktoré trafil kolík na 5-parovej záverečnej jamke v Royal Birkdale, čím sa usadil 6 stôp pre eagle. Martin skončil s párnym parom 72 a skončil s výsledkom 1 pod 287, pričom vyhral jednu ranu nad Inbei Park a Shanshan Feng.

2014 – Mario Gotze Vlasi strelil víťazný gól v predĺžení a zabezpečil tak Nemecku štvrtý titul majstrov sveta s výhrou 1:0 nad Argentínou.

2017 – Venus Williamsová sa dostala do svojho deviateho finále Wimbledonu a prvého od roku 2009, pričom predviedla svoj najnovší výkon s víťazstvom 6-4, 6-2 nad Johannou Kontaovou. Williamsová sa vo veku 37 rokov stala najstaršou finalistkou All England Clubu, odkedy bola na druhom mieste v roku 1994. Zastavila tiež snahu Kontaovej stať sa prvou ženou z Británie, ktorá vyhrala Wimbledon po 40 rokoch. Garbine Muguruzaová v úvodnom semifinále zdolala Slovenku Magdalénu Rybárikovú 6:1, 6:1 za niečo vyše hodiny.

2019 — Wimbledon ženský tenis: Simona Halepová porazila Serenu Williamsovú 6:2, 6:2 za 55 minút; Prvý Rumun, ktorý vyhral titul vo Wimbledone vo dvojhre.

Copyright 2023 Associated Press. Všetky práva vyhradené. Tento obsah nesmie byť publikovaný, vysielaný, prepisovaný alebo redistribuovaný bez povolenia.