šport

Korónová kríza tlačila aj Arsenal, vyhlásenie pre celoživotného fanúšika: Save Gunnersaur!

Maskot londýnskeho Arsenalu Gunnersaur

LONDÝN – Futbalový Arsenal sa po takmer troch desaťročiach zbavil maskota Gunnersaura v rámci úspor v dôsledku koronavírusovej krízy. Jerry Quy, celoživotný fanúšik londýnskeho klubu, ktorý mal od roku 1993 na domácich zápasoch oblečený kostým zeleného dinosaura, bol prepustený.

Arsenal oznámil, že maskot sa stal zbytočným vzhľadom na to, že počas pandémie sa hrajú stretnutia bez divákov. Keď majú fanúšikovia Emirates Stadium povolenie, maskot sa vráti.

Vylúčenie Quyu sa nepáči stredopoliarovi Mesutovi Özilovi, ktorý sa ponúkol, že mu počas jeho pôsobenia v Arsenale pokryje jeho plat. Bývalý nemecký zástupca to uviedol na sociálnej sieti. Majster sveta z roku 2014 je v klube nadbytočný, od marca nehral za Arsenal. Do konca tejto sezóny má zmluvu s týždenným platom 350 000 libier.

Na podporu Quyu a maskota bola v pondelok spustená zbierka na webovom portáli GoFundMe s názvom „Save Gunnersaurus“, ktorá doteraz vyzbierala viac ako 10 000 libier.

Londýnsky klub v auguste uviedol, že prepustí 55 zamestnancov z dôvodu ekonomických dôsledkov koronavírusovej krízy. Odchod maskota bol medzi fanúšikmi „kanonierov“ na sociálnych sieťach veľmi populárny, najmä keď klub tesne pred koncom prestupov zaplatil 50 miliónov eur za ghanského zástupcu Thomasa Parteyho z Atlética Madrid.

READ  Vakcíny proti Covit-19 sa podávajú malým deťom, keď začne udrieť vlna Omigronu

Značky: Mesut Ozil FC Arsenal Londýn Gunnersaur Jerry Quy

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka priemernej ligy

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA / AP – Joseph Nair

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close