Slovensko 3-1 Nemecko (29. máj 2016) Analýza zápasov

Slovensko v nedeľňajšom večernom zápase v Augsburgu ohromilo víťaza Svetového pohára Nemecko 3:1.

Domácich viedol z penalty Mario Gomez, no kapitán Slovenska Marek Hamšík a Michal Turiz ešte pred polčasom v medzištátnom prípravnom stretnutí zvrátili vedenie.

Neskoré meškanie v druhom polčase nezložilo Slovákov z tempa a Juraj Kuka pridal tretiu tretinu, aby tréner Nemecka Joachim Löw trochu popremýšľal pred vymenovaním svojho 23-členného kádra na Euro 2016.

Slovensko, ktoré v piatok porazilo Gruzínsko rovnakým skóre, je teraz bez prehry v siedmich zápasoch a čaká na budúcu sobotu záverečné prípravné stretnutie pred Eurom proti Severnému Írsku.

Nemecko sa ujalo vedenia v 13. minúte svojho posledného prípravného zápasu pred cestou do Francúzska, keď Gomez premenil penaltu po tom, čo Guca z AC Miláno fauloval v pokutovom území Maria Gotzeho z Bayernu Mníchov.

Zdalo sa, že Lowovi muži majú priebeh pod kontrolou, pretože Leroy Sane bol blízko ku streleniu svojho prvého seniorského gólu za Nemecko polhodinu predtým, ako majstri sveta zložili nohy z motorky pred polhodinou.

Kaviareň Der Stegen

Potrestali ich dva góly v priebehu troch minút, Hamšík najskôr poslal 25-yardovú snahu do horného rohu brány Bernda Lena, následne Touris hlavičkoval po centri Vladimíra Weissa.

Loweov výraz na čiare sa zmenil, keď v polčase vstúpil do šatne.

Po 15 minútach sa však nevynoril, pretože ihrisko bolo pre búrku takmer zaplavené a rozhodca nechal tímy v šatni vyše pol hodiny.

Hra bola obnovená, aj keď podmienky boli výsmechom priateľstva, pretože obaja tréneri to využili na zintenzívnenie pozornosti pred uzávierkou v utorok večer na odovzdanie konečného výberu 23-člennej zostavy.

Joshua Kimmich, Julian Brandt, Leno a Julian Weigel prišli o miesto v Lowovej konečnej zostave, hoci Sane si možno vydobyl svoje miesto ako najnebezpečnejší nemecký obchod počas mokrej a sklamanej noci v Bavorsku.

READ  Cincinnati 2022: Kde sa pozerať, televízny program, podrobnosti o živom vysielaní a ďalšie

Tretí gól Slovenska zhrnul trápenie Nemecka v 52. minúte, keď Guka preťal nohy náhradného brankára Marca-Andreho der Stegena.

Hamšík takmer pridal štvrtý s Nemeckom predtým, ako mal Gotze poslednú šancu v zápase, keď minul vzdialenejšiu žrď.