Hlavné správy

Tím USA prichádza so Slovenskom o lámača sŕdc predĺženia – The Rink Live

OSTRAVA, Česko – Tím USA prehral so Slovenskom v úvodnom kole majstrovstiev sveta 2024 IIHF mužov 13. mája lámača sŕdc po predĺžení 5:4.

Útočník Miloš Kelemen vyhral zápas strelou z hrotu cez amerického brankára Treya Augustina.

„Páčilo sa mi, ako sme sa toho držali a pokračovali v boji,“ povedal John Hines, hlavný tréner mužskej reprezentácie USA pre rok 2024 a súčasný hlavný tréner Minnesoty Wild v tlačovej správe USA Hockey.

Tím USA je teraz v strede skupiny B s bilanciou 1-2 a celkovo štyrmi bodmi. Ďalšími tímami v skupine B sú Švédsko, Slovensko, Lotyšsko, Kazachstan, Nemecko, Francúzsko a Poľsko. Najbližšie čaká Američanov ďalší zápas predkola, tentoraz proti Francúzsku, 16. mája o 13:20 SEČ v Zimnej aréne Ostrava.

Hráči Slovenska oslavujú víťazstvo nad USA 13. mája 2024.

David W. Cherney/Reuters

Slovensko sa v úvode zápasu ujalo vedenia 1:0, keď útočník Miloš Kelmen našiel zadným vrátkom. Slováci opäť skórovali už v prvej tretine, Lubor Hudásek strelil gól americkému sieťovému hráčovi Alexovi Nedeljkovičovi pri príležitosti 2 na 1.

Útočník Minnesoty Wild Matt Boldy v druhej tretine rozsvietil lampu za Američanov, keď vystrelil puk do odkrytej siete po tom, čo slovenský brankár Samuel Hlavaj nebol v pozícii. Slovensko strelilo dva góly z ľavého a pravého kruhu a v tretej tretine sa ujalo dominantného vedenia 4:1. Američania pokračovali výmenou brankára po štvrtom počte.

Tím USA našiel svoje pevné miesto v tretej tretine a opäť sa to rozbehlo, keď kamenec zo Severnej Dakoty Shane Pinto prekĺzol okolo svojho obrancu a znížil vedenie na dva góly. Američania sa stiahli do jedného, ​​keď súčasný kapitán Ottawy Senators Brady Tkachuk prestrelil päť jamiek cez nohy Hlavaja. Luke Hughes skóroval v posledných minútach, čím vyrovnal stav zápasu na 4:4 a zápas sa posunul do predĺženia.

READ  Chicago odporúčalo obyvateľom, aby neopúšťali svoje domovy

Napriek zhromaždeniu z USA, Kelmen vsietil svoj druhý zápas počas predĺženia 3 na 3, keď sa obrana USA trochu rozpadla vo vlastnej zóne. Kelmen tipoval prvý zásah Simona Nemca, aby zabezpečil víťazstvo v predĺžení.

USA celkovo prestrieľali Slovensko 43:25. Obranca New Jersey Devils Luke Hughes bol vyhlásený za najlepšieho hráča Ameriky za vyrovnaný gól z hry a jeho celkový dvojbodový výkon. Kelamen a Martin Pospíšil získali pre Slovensko po tri body.

USA 4, Slovensko 5 (OT)

USA: 0-1-3-0-4
SVK: 2-2-0-1-5

Skóre za prvé obdobie – 1. SVK, Miloš Kelemen (Matuš Šugeľ, Andrej Kudrna) 3:17; 2. SVK, Libor Hudáček (Tomáš Tatar) 11:26
sankcie – USA, Matt Boldy (tričko) 17:02; SVK, Patrick Koch (krížová kontrola) 19:57; USA, Zach Werensky (seknutie) 19:57; SVK, Martin Pospíšil (hrubovanie) 19:57; Spojené štáty americké, Brady Tkachuk (hrubovanie) 19:57

Známka za druhý semester – 1. USA, Matt Boldy (Luke Hughes, Johnny Gaudreau) 24:48; 3. SVK, Šimon Nemec (Martin Fehrvari, Martin Pospíšil) 27:03; 4. SVK, Patrick Koch (Martin Pospíšil, Miloš Kelemen) 28:47
sankcie – USA, Luke Kunin (podrazenie) 24:52; SVK, Matúš Sukel (podrazenie) 31:25; SVK, Mário Kraman (zásah) 35:51

Skóre za tretie obdobie – 2. USA, Shane Pinto (Joel Faraby, Trevor Zekras) 44:32; 3. USA, Brady Tkachuk (Shane Pinto) 53:56; 4. USA, Luke Hughes (Jake Sanderson) 56:38
sankcie – Nie

Skóre predĺženia – 5. SVK, Miloš Kelmen (Šimon Nemec, Martin Pospíšil) 63:56

Tresty – minúty: Amerika, 4-8; SVK, 4.-8
Góly v presilovej hre – šance: USA, 0-2; SVK, 0-2

Strely na bránu – Spojené štáty, 9-21-11-2-43; SVK, 11-7-4-3-25
Brankár zachraňuje – USA, Alex Nedeljkovič 11-1-0-12 (4GA); USA, Trey Augustin 2-4-2-8 (1GA); SVK, Samuel Hlavaj 9-20-8-2-39 (4GA)

READ  Slovenský futbalový obranca Škriniar prichádza s PSG na päťročnú zmluvu | Mocných 790 KFGO