Hlavné správy

Test Slovenska s vakcínou Sputnik sa končí výkrikom – POLITICO

Stlačením play si tento článok vypočujete

Asi pred štyrmi mesiacmi slovenský predseda vlády Igor Madovič hazardoval s tým, že Rusko zavedie jednostranné rozhodnutie o kúpe spoločnosti Sputnik v Jab, aj keby to zlomilo vládu.

Odpoveď krajiny: Ďakujem, ale nie, ďakujem.

Dopyt po sputniku je taký slabý, že v skutočnosti sa vláda teraz snaží vyložiť väčšinu z 200 000 kusov, ktoré kúpila.

Štvrtok je hlavným dátumom uzávierky, po ktorom už vakcína nebude pre Slovákov k dispozícii. Vláda plánuje predať alebo zaplatiť zvyšných 160 000 dávok po vypršaní zásob krajiny na konci júla.

The Posledné údaje„K 23. júnu ukazuje, že iba približne 8 000 ľudí bolo zaočkovaných prácou s dvojnásobnou dávkou a 14 000 sa zaregistrovalo na jej príjem.

Štyri krajiny západného Balkánu – Bosna a Hercegovina, severné Macedónsko, Albánsko a Čierna Hora – môžu byť jednou z mála krajín, ktoré prijmú nepotrebné sumy ako dary alebo nákupy. Vláda Vyhlásené Minulý týždeň venoval týmto krajinám nešpecifikovaný počet, „čím prispel k dosiahnutiu spoločného cieľa minimalizácie následkov epidémie“.

Argentína tiež naznačila, že chce kúpiť dávku.

Robí to po svojom

Slovenský predaj filmu Sputnik je najnovšou melódiou japonského medzinárodného filmu. Po podniknutí opatrení na jar utrpel Sputnik niekoľko významných regulačných neúspechov, Európska farmaceutická agentúra však zelenú nespálila. Taliansky premiér Mario Draghi je stále pesimistický, Novinárom V poslednej dobe nikdy nezískala uznanie EÚ.

Je to ďaleko od Madovisu Vyhlásenie na Facebooku V marci Jab uviedol prieskum, ktorý by „zmenil hru“, podľa ktorého by 475 000 Slovákov bolo očkovaných iba Spotnikom. Celkovo kúpil 2 milióny jednotiek bez konzultácie so svojimi koaličnými partnermi alebo inými zodpovednými úradníkmi v krajine.

Dvaja z Madovičových koaličných partnerov okamžite vzniesli námietku a v následnom rozruchu ho zosadili z funkcie predsedu vlády a vymenili si zamestnanie s vtedajším ministrom financií Edwardom Heckerom. V tomto procese sa stal Menej dôveryhodný politik V krajine.

READ  Slovenský brankár označil svetových juniorov za vtip

Celá objednávka medzitým nikdy nefungovala. Namiesto toho bolo podaných iba 200 000 dávok, pretože pri zavádzaní došlo k niekoľkým oneskoreniam.

Keď sa Messier a Messier dostali do politiky Sputniku, narazil aj na širší očkovací program v krajine. Podľa pozorovateľa POLITICO sa krajina nachádza na dne EÚ, iba 37 percent oprávnených Slovákov získalo najmenej jedno pracovné miesto.

Pomalé tempo viedlo k ministrovi zdravotníctva Vladimírovi Lenwarskému Vyhodnotenie Do konca leta bude úplne zaočkovaných iba 40 percent krajiny, čo otvára riziko ďalšej vlny prípadov vyvolaných vysoko nákazlivým variantom delta.

Úder pre teba, ale ja nie

Neochota vakcín je hlavným problémom, ktorý vzniesol odmietnutie zastrašiť niektorých najvyšších politických vodcov vrátane Madoviča. Jeho zdôvodnenie: Čakal, že Jabeel povolí očkovať jeho dcéru 12-ročným chlapcom. Uviedol tiež, že jeho pozícia menej dôveryhodného politika veci nepomôže.

„Ľudia hovoria, že Matovičovi nikto neverí, tak koho povzbudzujem?“ On Zo žartu.

V reakcii na to Lenwarske Madovičova výzva A ďalší neohlásení vodcovia strany v televízii zachytávajú úder „rovnako ako všetci ostatní“.

Odmietnutie spoločnosti SKL, národného farmaceutického regulátora, schváliť jej použitie, tiež spôsobilo Sputniku škodu. V apríli jej predsedníčka Irina Storova poznamenala, že vakcinačné balíčky používané v predklinických a klinických skúškach publikovaných v lekárskom časopise Lancet „nemali rovnaké vlastnosti a vlastnosti ako balenia vakcín dovážané na Slovensko“.

Tvrdil tiež, že nemá dostatok údajov na adekvátne vyhodnotenie vakcíny pre klinické skúšky.

Jeho opozícia viedla Madoviča k spochybneniu schopností vedeckých inštitúcií jeho krajiny a Storo všeobecne. Aby dal zelenú použitiu na Slovensku, urobí posledný test a má laboratórium v ​​Maďarsku – druhá krajina EÚ používa Japonsko.

Medzitým ruský priamy investičný fond, ktorý je obviňovaný z globálnej distribúcie vakcíny, uviedol, že iba osem zo 156 očkovacích centier v krajine bolo výsledkom pomalého odchodu spoločnosti Spotnik do spoločnosti POLITICO na Slovensku [were] Dať ľuďom túto vakcínu. „Ďalším dôvodom,“ uviedla, bola „zlá dezinformačná kampaň z vnútropolitických dôvodov“.

READ  Česká republika sprísňuje pravidlá vstupu pre mnohé krajiny EÚ

Madovič podľa jeho slov nereagoval na žiadosť Politica o vyjadrenie k osudu Sputniku, ale urobil to. Facebook „Mnoho hlupákov.“ [who] Spotnik by bol taký šťastný, že je zastaraný a už sa nepoužíva. “

Bez Sputnik Jabs varoval: „nedosiahneme kolektívnu imunitu … iní zbytočne zomrú“.

Toto je súčasť článku PolitickoV službe Premium Policy: Pro Health Care. Z oblasti farmaceutických cien, EMA, vakcín, farmaceutík a ďalších, naši špecializovaní novinári z vás robia jednu z hlavných tém agendy zdravotnej politiky. Email [email protected] Za test ocenenia.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close