Hlavné správy

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – SK Slovan Bratislava 2: 1 (1: 1)

včera 21:00
|

Futbalisti majstrovstiev Slovenska Slovan Bratislava utrpeli prvú stratu v novom roku Ligy Fortuna. V zápase sobotného 3. kola stratili na začiatku druhej polovice zápasu FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1: 2 s vlastným gólom Mitcha Apaua.

Duel Zlaté Moravce – Slovan ste mohli sledovať na ŠPORT.sk ONLINE >>

Správcovia Jána Kozáka ml. Po dvoch víťazstvách 5: 0 v prvých dvoch kolách celkovo zlyhali vo štvrtkovom duelu 1. prípravného kola Ligy majstrov 2020/2021 na pôde KÍ Klaksvika na Faerských ostrovoch.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – SK Slovan Bratislava 2: 1 (1: 1)

Ciele: 25. Duga, 47. Apau (vlastný) – 31. Ožbolt. Rozhodcovia: Glova – Hancko, Štrbo, ŽK: Balaj, Ďubek, Tkáč – Bajrič, Petrák, Henty

správy:
Vion: Chovan – Cögley, Menich, Moško, Chren – Duga, Grozdanovski – Hrnčár, Ďubek (90. + Haspra), Kovaľ (83. Orávik) – Balaj (90. + Tkáč)

slovan: Šulla – Pauschek, Apau, Bajrič, Lovat – Nono, Petrák (70. De Kamps) – Weiss (59. Henty) – Daniel (82. Medveděv), Ožbolt (70. Medved), Ratao (59. Čavrič)

Obidva tímy spočiatku hrozili hlavne protiútokmi. Po skončení Hrnčára zasiahol Šulla do bránky Slovan, na druhej strane vytiahol rýchly protiútok Daniel, Weiss našiel v pokutovom území Ožbolta, ktorého pokus bol vylúčený domácim brankárom Chovanom. Situácia sa zmenila v 25. minúte a Slovan sa zozbieral po prvýkrát v novej šťastnej sezóne. Po priamom kope z pravej strany sa dostal do vedenia z pravej strany. Obrancovia titulu odpovedali o šesť minút neskôr, keď prešiel stredom Daniela z šestnástich hraníc s presne umiestnenou hlavičkou Ožbolta. Obidva tímy sa dokázali ujať vedenia pred prestávkou, po ďalšom rýchlom protiútoku sa Balaj dostal k zrazenej loptu, ale strela cez bránu. Ratao okamžite Chovana nebil a šatne boli v dobrom stave.

Netrval dlho po zmene strán, v 47. minúte sa ViOn vrátil na náskok. Hrnčár vytiahol rýchly faul z protiútoku a vyslal pozemný center pred bránu súpera, kde ho Apau vyrazil do siete. Hosťujúci tréner reagoval na nepriaznivý vývoj niekoľkými striedaniami a po viac ako hodine hry sa jeho poplatky mohli vyrovnať druhýkrát v zápase. Petrák vystrelil spoza pokutového územia, ale Chovan vynechal radosť z gólu s brilantným zásahom. Zbieral až do posledného píšťalky a Zlaté Moravce zaznamenali po dvoch žreboch cenné prvé víťazstvo v tabuľke.

Hlasy po zápase:

Ľuboš Benkovský, tréner FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble: „Šli sme na zápas s plánom, ktorý sme kandidovali. Plán obsahoval niekoľko detailov, ktoré hráči splnili na 100%. Mali sme cieľ, išli sme za týmto cieľom. Najmä sme sa rozhodli prehrať v poslednom v posledných minútach dva zápasy. V prípade dobrého výsledku sme chceli priviesť duel na víťazný koniec. Podarilo sa mu. Napriek únave hráči prejavili na ihrisku charakter. Gratulujem a veľmi sa tešíme. Naša práca sa postupne začína prejavovať. Sme však iba na začiatku, nemôžeme vyskočiť vysoko. Chceme pokročiť pokorne a tvrdo. ““

Ján Kozák, tréner ŠK Slovan Bratislava: „V prvom rade blahoželám zlatým Moravanom k ​​víťazstvu. Pre nás to nebol optimálny výkon. Napriek tomu sme vyvinuli dostatok príležitostí, ale neboli sme efektívne. Bolo to rozhodujúce. Protivník bol agresívny, ako sme očakávali. zaútočili na nás, nemali sme ľahké. Efektivita sa skončila. Gratulujeme znova. Dalo by sa povedať, že sme stratili po roku. Musíme tiež akceptovať straty. Teraz sa pripravíme na výlet do Ligy majstrov. ““

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close