McDavish strelil 4 góly, keď Kanada zdolala Slovensko 11:1

Autor:

Lawrence Scott/Getty Images Sport/Getty

Kapitán tímu Kanady Mason McTavish strelil vo štvrtok na majstrovstvách sveta juniorov štyri góly.

Vyhliadka Anaheim Ducks spárované Spolu s Mariom Lemieuxom (1984), Simonom Gagnem (1999), Braydenom Schennom (2011), Taylorom Radishom (2017), Maximem Comtoisom (2019) a súčasnému spoluhráčovi Connorovi Bedardovi o kanadský rekord turnaja v počte gólov v jednom zápase. Rekord bol stanovený v decembri predtým, ako bola udalosť odložená kvôli Covid-19.

Tri z McDavishových gólov padli v druhej tretine a svoj štvrtý pochoval na začiatku záverečného framu.

Kanada suverénne zvíťazila nad skupinou A.

Rovnako ako pri stredajšej výhre nad Lotyšskom, aj teraz v prvej tretine otvoril skóre Bedard a udal tón prípadným domácim. Will Quill, Brennan Othman a Olen Zellweger dostali Kanadu do vedenia 4:0 po prvých 20 minútach.

Sólový gól Slovenska strelil v druhej tretine Matej Koslić, no McTavish odpovedal svojim druhým a tretím gólom v zápase.

Kanaďanom zapálili lampu Logan Stankoven, Joshua Roy a Zach Ostapchuk, zatiaľ čo Dylan Garrant predviedol 22 zákrokov.

Kanada zdolala Slovensko 44:23 a McTavish bol po šiestich bodoch vyhlásený za muža zápasu.

Ďalej sa v sobotu stretne Kanada s Českom a v piatok Slovensko s Lotyšskom.

READ  História a význam štátnej hymny Slovenska a texty piesní ...