Hlavné správy

Dvaja kandidáti Blackhawks pomáhajú Slovensku ovládnuť otváračku Sveta juniorov

Adam Gajan predviedol 27 zákrokov, aby pomohol brankárovi Chicaga Blackhawks Slovensko zdolalo Česko 6:2 V prvej hre bazéna na Majstrovstvách sveta juniorov IIHF.

Gajan, výber z druhého kola posledného draftu, súperí s Drewom Comezzom o dlhodobo brankársku jednotku Blackhawks. Je na 16. mieste v rebríčku Hawks Atletika (vyžaduje sa predplatné) a ich najnovšie hodnotenie zahŕňa Connor Bedard, Lucas Reichel a Kevin Korczynski.

Gajan si dáva voľno od USHL Green Bay Gamblers, aby mohol súťažiť vo World Juniors. Vedie 3-3 s 1,98 gólmi proti priemeru a A 0,929 percenta úspory od Green Bay.

Cajan mal v otváracom turnaji Slovenska 0,931 percenta úspory.

Ďalším slovenským jastrabom na korčuliach je Martin Mišiak. V rebríčku Atletiky je na 15. mieste s plánmi raz sa dostať do NHL. Má priemerné hodnotenie schopností, hoci je v tejto oblasti podpriemerný a nehodí sa pre Hawks, ktorí chcú viac hokejovej inteligencie.

Štvrtý z nich Šance Blackhawks v skórovaných bodoch. Ak sa z neho vyvinie solídny hráč tretej šnúry, bola by to dobrá hodnota pre hráča, ktorý obsadil celkovo 55. miesto. Nie každý sa stane hviezdou.

Toto je druh výkonu, ktorý chcete vidieť z týchto vyhliadok na najlepších svetových juniorských turnajoch. Gajan získal cenu pre najlepšieho brankára na minuloročnom turnaji a má na svedomí ďalšie ocenenie.

Chicago Blackhawks má iba šesť šancí zahrať si na juniorskom svete. Frank Nazar, Oliver Moore, Gavin Hayes, Sam Rinzel hrajú za tím USA. Slovensko sa najbližšie v zápase B-skupiny predstaví so Švajčiarskom. Buck klesne zajtra o 5:00 CST.

READ  Bratislavský Južný breh

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close