Hlavné správy

Bratislava: Európska hokejová federácia: Slovensko zaznamenalo obrovský návrat

Slovensko prinieslo veľký návrat do vedenia III. majstrovstiev Európy v hokeji žien v Bratislave, keď po prvej sérii zápasov viedlo tabuľku.

V poslednom zápase prvého dňa prehrávali s Talianskom 2:0 po 16 minútach – hrali na svojom prvom Eure za desaťročie – keď ich penaltový roh Alessie Ananie a Ilarie Sarnariovej poslal vysoko do vzduchu.

Barbora Bucherová a Lenka Horáková však strelili jeden po druhom a Karolína Vyšková strelila víťazný gól v tretej štvrtine po predĺžení na 3:2.

Taliani si užili začiatok snov, keď zdolali Portugalsko 3:2. Úvodný gól strelila Daniela Nunes, no Taliansko odpovedalo cez Eleonoru Di Mauro a Lisu Di Blasi. Ana Noguera vyrovnala na 2:2 predtým, ako Maria Torpol uchmatla víťaza.

V druhom zápase Slovensko remizovalo s Portugalskom 4:4. Portugalsko dostalo jediný gól v prvom polčase cez kapitánku Claudiu Fidalgovú, no koncom tretej štvrtiny prehrávalo 3:2 vďaka dvom gólom Bucherovej.

Portugalsko sa vrátilo do vedenia v 32. minúte, keď Noguera a Nunes zvýšili na 4:3, kým v poslednej minúte skórovala Vanessa Capova.

Séria bude pokračovať v nedeľu, pričom prvé dve miesta na konci postúpia do finále o celkový titul.

READ  Hry v televízii: nedeľa 31. októbra 2021