Rím | Algaraz pokračuje v behu

Druhé kolo Rome Masters sa skončilo v sobotu, ale dážď počas dňa narušil hrací plán, po ktorom zostalo sedem nedokončených zápasov a dvaja špičkoví hráči čakali na to, kým ich povolajú na kurt.

Alebo sa pre mňa veľa nezmení byť semiačkou číslo jeden alebo číslo dva. Sústredím sa len na zápas a moju hru Carlos Algaraz

Dan Evans bol jedným z tých, ktorí to urobili. Zavolaný skoro ráno zamestnal svojho španielskeho súpera Roberta Carballesa perom na takmer štyri hodiny, kým bol nútený prijať porážku 7-6(5) 5-7 6-4. Paralýza v rozhodovaní.

Prvý set trval 97 minút, pričom Evans stratil vedenie 5:2, než ho posunuli do tajbrejku, a po dažďovej prestávke sa mu nepodarilo získať späť svoju dynamiku.

Brit na 20. mieste za stavu 5:5 zlomil Španiela rozhodujúcim spôsobom, aby vyrovnal zápas na set-all a prenasledoval si miesto v treťom kole.

Don Evans odchádza zo súdu po tom, čo prehral štvorhodinovú bitku

Alex Pantling/Getty Images

V tomto rozhodujúcom prípade si tento pár držal svoje podanie až do desiateho zápasu, keď sa 30-ročný rodák z Kanárskych ostrovov prebojoval a po troch hodinách a 48 minútach prevzal set a zápas.

Evans bol jedným z troch hráčov, ktorí prehrali svoje úvodné zápasy po štvorhrách v prvom kole, ďalšími boli Japonec Yoshihito Nishioka (25) a Poliak Hubert Hurkocs (14), ktorí podľahli Talianovi Lorenzovi Sonegovi 7:5 6-. 3 na radosť domáceho publika a J.J. Wolf of the Chades, 6-3 6-4.

Všetky oči sa upierali na druhého nasadeného Carlosa Algarza, od ktorého väčšina odborníkov očakávala, že vo finále porazí obhajcu titulu Novaka Djokoviča.

Dvadsaťročný Španiel, ktorý debutoval vo večnom meste po oneskorení dažďa, zdolal svojho staršieho krajana Alberta Ramosa Vinolasa 6:4 6:1 a postúpil do tretieho kola, kde čaká na výsledok nedokončeného zápasu medzi Corentin. Maude z Francúzska a maďarský kvalifikant Fabian Marosan.

Víťazstvo mu zaručuje miesto č. 1 v rebríčku, ktorý bude oznámený na tento týždeň v pondelok, keď začína svoju taliansku kampaň s dôverou v snahu o tretí titul v rade.

„Podmienky tu nie sú jednoduché, dážď, čakať celý deň, nevedieť, či budem hrať, alebo nie. Nakoniec som však so svojím výkonom veľmi spokojný a som veľmi rád, že môžem hrať v ďalšie kolo.
Bolo to ťažké,“ povedal Alcaraz.

„Pre mňa je úplne jedno, či je to prvé alebo druhé semienko. Sústredím sa len na zápas a moju hru.

Minulý september, keď bol Djokovičovi zamietnutý vstup do USA pre jeho status očkovania proti Covid, sa Španiel vďaka víťazstvu na US Open stal prvou svetovou jednotkou – a to ešte veľmi mladou – a ich plánované stretnutie vo finále je túžobne očakávaný. .

Momentálne vyhral 12 z 30 zápasov a v tejto sezóne utrpel iba dve prehry a v tejto forme mieri na titul French Open, kde sa stal nasadenou jednotkou.

Andrey Rublev sa dostal do tretieho kola pred dažďom

(Clive Brunskill/Getty Images)

Šiesty nasadený Andrey Rublev prešiel okolo zložitého Slováka, keď pri svojom prvom podaní stratil len šesť bodov pri výhre 6-3 6-4 nad Alexom Molkanom a taký ako 31. nasadený Bernabé Zapata nenarazil na jediný brejkbal. Španielsky tím Miralles zdolal Austrálčana Jasona Kublera 6:4 6:1.

Rovnako 27. nasadený Španiel Alejandro Davidovič Fogina zdolal argentínskeho antukového špecialistu Guida Bellu 6-0 7-6(4) a Chorvát Borna Coric (15) zdolal Brazílčana Diega Monteira 4-6 7-6(8). 7-6(5) Po bitke trvajúcej tri hodiny a 32 minút.

Nedeľný zápas sa začne o 11:00 miestneho času (9:00 BST) z dôvodu oneskorenia dažďa, snažte sa všetko vrátiť podľa plánu,