Priemeruje jeden gól za 37 minút. Robert Lewandowski je svetová extratrieda

dnes 09:20
|

Tridsaťdvaročný rodák z Varšavy je mužom streleckých rekordov. V piatich bundesligových zápasoch strelil 10 gólov, čo sa predtým v najvyššej nemeckej súťaži nikomu nepodarilo.

Pravá noha, hlava, ľavá noha a ďalšia veľká hetrika sa narodili. Robert Lewandowski to dokázal za 50 minút čistého času a po hodine hry viedol FC Bayern Frankfurt 3: 0. Napokon päťhodinovou strelou poslal zdecimovaného súpera z prázdnej Allianz Arény domov. Fenomenálny poľský útočník to však priamo na ihrisku nezažil, pretože bol vystriedaný v 68. min.

„Nemám s tým problém, tréner ma nahradil. Mám len záujem pomôcť tímu k víťazstvu,“ komentoval Lewandowski pre TV Sky. „Spýtal sa sám seba dole, možno je to niečo, čo tu predtým ani nebolo,“ vysvetlil tréner Hansi Flick.

Tridsaťdvaročný rodák z Varšavy je mužom streleckých rekordov. V novom bundesligovom ročníku tvrdo pracuje na tom, čo si stanovil v minulej sezóne. V piatich zápasoch strelil už 10 gólov, čo sa predtým v najvyššej nemeckej súťaži nepodarilo nikomu. Peter Meyer z Borussie Monchengladbach sa v úvodných piatich zápasoch v sezóne 1967/1968 blysol deviatimi gólmi, rovnakých 9 gólov strelil po začiatku sezóny pred rokom Lewandowski.

Ešte brutálnejšie sú však štatistiky, podľa ktorých sa poľský kanonier v posledných troch zápasoch podieľal na 11 góloch svojho tímu. Sám zastrelil deväť a pripravil ďalšie dva. K niečomu podobnému došlo od začiatku oficiálneho počítania asistencií v I. bundeslige v roku 1992 iba raz.

Robert Lewandowski je spokojný so strelou

Zdroj: SITA / AP

V sezóne 2004/2005 získal Holanďan Roy Makaay v drese Bayernu taktiež 11 bodov v troch po sebe nasledujúcich zápasoch. „Už ani neviem, čo mu mám povedať. Asi len to, že sme naozaj radi, že ho máme,“ poznamenal Hansi Flick.

READ  Boston a Tampa Bay stratili a Carolina a Columbus sa rovnali sérii

„Už keď hrával v Dortmunde, mali sme s ním problémy. Ale dnes je z neho ešte lepší hráč. Ľavák, pravák, hlavička, je mu úplne jedno, ako skóruje. Dobre sa pohybuje a je veľmi aktívny.“ … vyššia úroveň. Jednoducho svetová trieda, “ Jandrome Boateng, spoluhráč z obrany, ocenil Lewandowského, citoval ho v denníku Bild.

A ešte jedna globálna štatistika. V posledných 47 zápasoch dosiahol poľský gólový stroj 55 presných zásahov vo všetkých súťažiach, z toho 34 v 31 bundesligových dueloch. „V tejto sezóne má v priemere jeden gól za 37 minút, a to aj v zápase proti Hoffenheimu (prehra 1: 4 – pozn.) nehral od začiatku. Na trávnik sa dostal až v druhom polčase a vôbec neskóroval. „ všimol si portál BBC.

FC Bayern strelil v piatich bundesligových kolách už 22 gólov, ale nie je lídrom v tabuľke. Na čele je 13-bodový tím RB Lipsko, Bavorsko zaostáva o 1 bod.