Gary Neville odpálil Garetha Southgatea za „nedovolený“ faul proti Slovensku | futbal

Slovensko udusilo Anglicko Garetha Southgatea (Obrázok: Getty)

Gary Neville kritizoval anglického trénera Garetha Southgatea za jeho „nezákonné“ zaobchádzanie s Trentom Alexandrom-Arnoldom proti Slovensku.

Alexander-Arnold bol na lavičke pre posledný zápas Anglicka medzi 16-timi hráčmi a Neville, ktorý v polčase hovoril s Three Lions za stavu 1:0, povedal, že ho zarazila nedostatočná angažovanosť hviezdy Liverpoolu.

Napriek tomu, že postúpili do vyraďovacej fázy ako víťazi skupiny C, tím Southgate prehral prvé tri zápasy v Nemecku a vyprodukoval ďalší slabý prvý polčas proti Slovensku.

Potom, čo Ivan Schranz prelomil patovú situáciu v 25. minúte, Anglicko nedokázalo dostať ani jeden výstrel na bránku a po prestávke zaostalo.

Neville požiadal Southgatea, aby urobil tri zmeny v polčase – neurobil žiadnu – a povedal, že absencia Alexandra-Arnolda v zostave bola „nezákonná“.

„Southgate sa pokúsil o minimálne rušenie, ale nefungovalo to,“ povedal Neville pre ITV. Všade má napísané islandské vibrácie.

„Teraz to nie je ani Gareth. Musí zakročiť a roztrhať scenár, pretože to tak bolo už štyri hry. Nie je to o tom, že urobíte jednu či dve zmeny, potrebuje dostať na ihrisko tri.

Trent Alexander-Arnold bol na lavičke posledných 16 zápasov

Trent Alexander-Arnold bol na lavičke posledných 16 zápasov (Obrázok: Getty)

„Musíme sa pozrieť na Palmera, musíme sa pozrieť na Trenta, musíme sa pozrieť na Gordona.“ Musí zmeniť celý príbeh okolo tejto hry, pretože ak sa nezmení, nič sa nezmení.

„Nahradím Walkera Trentom. Gordon bude bežec a vieme, že Palmer je momentálne v lepšej forme ako ktorýkoľvek iný hráč.

„Trent, je nezákonné, aby ten chlap nehral futbal v takejto hre za Anglicko.

„Keď sme pri lopte, nemôžeme mať vždy na krajnom obrancovi Walkera a Trippiera.

Trent je najlepší futbalista, akého sme videli na pravom obrancovi v tejto krajine. Mal by byť na ihrisku.“

Legenda Manchestru United Roy Keane priznal, že Southgate mal urobiť zmeny v polčase.

„Nemôžeš čakať, čakanie sa skončilo,“ povedal. Toto je najväčšia skupinová diskusia v kariére Garetha Southgatea.

'Musia nastať zmeny. Southgate potrebuje viac energie. Sú také ploché, že sa neťahajú. Koľko ďalších výhovoriek si môžete vymyslieť?

'Trvá to už mesiace. Je čas na paniku a čas pohnúť sa vpred – Anglicko je stále v tom.