Kachanov začal úspešne za McDonaldom

Bývalý španielsky šampión Roberto Batista Aguirre odštartoval podobne pozitívne preteky o 1,2 milióna dolárov, keď na tenisovej sérii Qatar ExxonMobil Open porazil šiesteho nasadeného Ruska Karena Kachanova a McKenzieho McDonalda zo Spojených štátov v dvoch setoch. Dvadsaťpäťročný Kačanov na stredovom kurte vybojoval za 1 hodinu a 25 minút 7:6 (3), 6:3. Včerajším víťazstvom vedie Kachanov nad McDonald’s 3:0, pričom v tejto sezóne postúpil 8:4.
Rus, ktorý sa prvýkrát dostal do top 10 v roku 2019, pri svojom veľkolepom pondelkovom víťazstve, ktoré bolo zahalené pod svetlami v ikonickom komplexe Khalifa Tennis and Squash, zahral osem es.
„Bol to náročný test, prvé kolo,“ povedal včera Kachanov. „Je to pravda, môj prvý zápas tu dopadol dobre, pretože na mojich predchádzajúcich dvoch cestách som nedokázal vyhrať a som veľmi šťastný, že som vyhral. Som rád, že vidím aj publikum,“ povedal.
Kačanov, ktorý na vlaňajšej olympiáde v Tokiu získal striebornú medailu, sa v 3. kole stretne s víťazom dnešného zápasu medzi Belgičanom Davidom Kofinom a Fínom Emilom Ruzourim.
Medzitým, vicemajster Bautista Agut znel pred svojim včerajším prvým zápasom sebavedomo. Španielsky hráč sa stretne s bývalým šampiónom Andym Murrayom, ktorý hrá s divokou kartou, a víťazom turnaja, ktorý je na programe dnes, s Japoncom Tarom Danielom.
33-ročný Batista Aguirre, ktorý v roku 2019 vyhral Davisov pohár pre Španielsko, vyhral tri roky pred smrťou svojho otca turnaj Qatar ExxonMobil Open, keď vo finále podľahol Nicolasovi Pasilashvilimu z Gruzínska.
Minulý rok v Dauhe.
„Áno, samozrejme, páči sa mi tento zápas. Myslím, že to bude dobré pre moju hru, “povedal včera Batista Aguirre. „Naozaj ma baví hrať tu v Dauhe.“ Myslím si, že podmienky sú veľmi dobré na predvedenie dobrého tenisu, “dodal španielsky hráč.
Batista Aguirre v reakcii na pocity Denisa Shapovalova, ktorý je od nedele na prvom mieste, povedal, že na pôde Dauhy je veľa hráčov, ktorí majú potenciál tento týždeň vyhrať titul. Shapovalov sa pripojil k dvojnásobnému víťazovi z Kataru Murraymu, bývalému šampiónovi US Open Marinovi Čiličovi z Chorvátska a obhajcovi titulu Basilashvilimu.
„Je to neuveriteľné. Do žrebovania vždy dostanú dobrých hráčov a je veľmi výnimočné byť tu, “povedal Batista Aguirre.
Keď sa Batista Aguirre spýtal na šance Španielska na Majstrovstvách sveta vo futbale v Katare koncom tohto roka, včera povedal: „Áno, myslím si, že sa im (španielskemu futbalovému tímu) darí veľmi dobre. Toto je veľmi mladý tím. Keď sledujem ich zápasy, cítim sa vážne. Cítim záujem a zvedavosť tímu. Myslím si, že Louis Enrique je skvelý tréner. Myslím, že odvádza skvelú prácu. No prajem im skvelé podujatie na MS (v Katare).
Na otázku, či sa vráti do Kataru, povedal: „Myslím, že nemám dosť času prísť, však (smiech)? Ale samozrejme, keby som tu bol, pozrel by som si nejaké zápasy okolo majstrovstiev sveta.
Začiatkom včerajšieho dňa prelomila kórejská hviezda Xunwu Kwon bleskové eso amerického kvalifikačného spinnera Christophera Yupanksa a dostala sa do druhého kola Qatar ExxonMobil Open. Quan vyhral 7-6 (6), 1-6, 6-4 za takmer dve hodiny.
Ide o prvé stretnutie týchto dvoch hráčov. 24-ročný kuriér – 55. – 6`7″ vysoký Američan dosiahol svoje víťazstvo napriek tomu, že mal 15 prihrávok.
Alex Molkon si tiež zobral tri sety a včera v prvom súboji postúpil do 2. kola. Molkan zo SR zvíťazil v prvom zápase nad Christopherom O’Connellom 6:7 (4), 7:6 (6).
6-4 za 2 hodiny 35 minút. Molkan hodil 4 esá v porovnaní s 9 gólmi 27-ročného Austrálčana.
Moglan si teraz v druhom kole zahrá s hráčom prvého kola Shapovalovom. Shapovalov včera oficiálne debutoval v Katare, keď vo štvorhre zdolal Indov Rohana Bopannu, Molkana a Jiřího Wesleyho z Českej republiky 7:5, 4:6, 10:6. Basilašvili sa spojil so Španielom Alejandrom Davydovičom Fokinom, aby v ich dvojzápase zdolali Švédov Rusuuriho a Eliasa Yemera 6:1, 7:5.
Aj v kategórii dvojhry postúpil do 2. kola Holanďan Botic van de Zandschulp, ktorý včera porazil kvalifikanta Taliana Thomasa Fabiana v priamych setoch. Van de Chandsulf vyhral set 6:2, 7:6 (5) za 93 minút. Piaty nasadený Daniel Evans z Veľkej Británie včera vo finále porazil Bielorusa Igora Gerasima 6:4, 6:4 za 91 minút.