Ekonomika

Agresívne anti-vosky sa zameriavajú na známych slovenských lekárov-EURACTIV.com

Keďže napätie na očkovacích látkach na Slovensku stále rastie, pred domami lekárov proti očkovaniu sa začínajú denné protesty Denník č Hlásené.

Demonštranti, lekári, Pavel Zarushka, Vladimir Gromary a Elena Prokhobovi neboli napadnutí priamo, ale boli voči svojim susedom agresívni.

Prokofiev, jeden z popredných pediatrov Slovenska, v médiách obšírne hovoril o potrebe očkovania detí, ale teraz prehodnocuje, či kampaň môže pokračovať.

„Myslím si, že je absurdné, aby to komunita dovolila. Pokúšajú sa ovplyvniť iba moju osobnú integritu, pretože vyjadrujem svoj odborný názor,“ povedal Denníku N.

Útoky na lekárov odsúdilo niekoľko vládnych politikov vrátane premiéra Edwarda Hagera. „Musím zavolať prokuratúru a políciu, aby tieto činnosti pozorne monitorovali a v prípade, že si to situácia vyžaduje, aktívne zasiahli,“ napísal Hager v príspevku na Facebooku.

Polícia už oznámila, že v budúcnosti nebude tolerovať žiadne útoky proti Vosku. Prijmeme všetky potrebné opatrenia na ochranu ľudí. Naliehavo vás žiadam, aby ste nahlásili každú osobu, ktorá sa cíti ohrozená činmi takýchto osôb, a my budeme konať, “povedal minister vnútra Roman Miguel.

READ  Slovensko vyčleňuje viac prostriedkov, aby sa vyhlo zvyšovaniu cien energií pre domácnosti - EURACTIV.com

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close