Veda

Ak spíte s mokrými vlasmi, zistite, prečo je to pre vás zlé

Rozprávky starých manželiek varujú, že spánok s mokrými vlasmi by vám mohol spôsobiť nevoľnosť alebo zvýšiť pravdepodobnosť prechladnutia, ale neexistujú žiadne vedecké dôkazy Že môže priamo spôsobiť ochorenia dýchacích ciest. Avšak, tam So spaním s mokrými vlasmi sú spojené riziká, vrátane poškodenia vlasov a pokožky hlavy. A huba je zapojená.

Keď sa ráno po spánku zobudíte s mokrými vlasmi, možno zistíte, že vaše vlasy páchnu ako pleseň, s plesnivou a vlhkou arómou podobnou vôni skorých štádií rastu plesní. zaprášený schlabachVlasová stylistka a majiteľka salónu Therapy Salon v Južnej Pasadene v Kalifornii.

„Ak sú vlasy mokré, všetky tieto podmienky prispievajú k veľmi pomalému procesu sušenia a môžu vytvoriť ideálne prostredie pre rast húb a baktérií,“ povedal Schlabach. „Ak sa to stáva často, môže sa to stať skutočným problémom na pokožke hlavy, čo spôsobí žltnutie, svrbenie, upchatie a odlupovanie. Celkovo je to hnusné. Pri dostatočnom nahromadení začne aj zapáchať. Vidím to neustále na nových klientoch.“

huby rastú tmavé, vlhké a vlhké prostrediea môže žiť ďalej Mŕtve tkanivo vlasov, nechtov a vonkajších vrstiev kože, Výsledkom je, že váš vankúš je živnou pôdou pre rast húb. Štúdia vykonaná v roku 2005 nemocnicou Wythenshawe a Univerzitou v Manchestri zistila, že až 16 druhov húb Nájdené na tvojom vankúši.

Môžete sa tiež zobudiť s poškodenými a krepovitými vlasmi, ktoré môžu byť ťažké vrátiť do zdravého stavu, najmä pre ľudí s kučeravými vlasmi.

„Vonkajšia vrstva vlasu, kutikula, sa začína rozširovať, keď je vlhká, a sťahuje sa, keď je suchá,“ povedal Schlabach. „Ak zostane natiahnutá príliš dlho, môže sa roztrhnúť a prasknúť, čo ohrozí zdravie vonkajšej vrstvy. To umožňuje veľa prieniku vody a produktov, ktoré používate. To vedie k suchu, čo vedie k krehkosti, čo vedie k lámaniu, ktoré sa samozrejme mení na vláknité konce a krepatenie.

READ  Uzdravila sa príroda počas pandémie „Antropopauzy“?

Okrem lámavosti vlasov sme sa opýtali dermatológov, aké druhy plesňových infekcií sa môžu vyskytnúť vo vlasoch, ako je postihnutá pokožka hlavy a čo robiť, ak musíte spať s mokrými vlasmi.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close