Zábava

Akčná zlodejská scéna vo Gottovej vile. Čo sa presne stalo?

včera 12:00

Siahnuť po majetku po Zlatom slávikovi sa nevypláca.

O pár dní si pripomenieme smutné prvé výročie úmrtia najväčšej hudobnej legendy Karla Gotta. Nie je žiadnym tajomstvom, že národný umelec a mnohonásobný zlatý slávik napriek hlbokému komunizmu žil úplne iný život ako bežní socialistickí občania. Pre svoje obrovské príjmy a popularitu bol tŕňom v oku vtedajších mocipánov a venoval sa aj mafiánom, vydieračom a zlodejom. Pred smrťou o tom hovoril v knihe Ako to vidí Gott.

„V roku 1981 som dostal list, v ktorom ma tajná organizácia s medzinárodnými operáciami, Charta 82, vyzvala, aby som zaplatil výkupné vo výške troch miliónov korún, inak by ma zastrelili. Určila miesto stretnutia, kde som mala priniesť množstvo peňazí. Bol som dôrazne upozornený, aby som sa za žiadnych okolností nepokúšal informovať políciu, pretože všade majú ľudí. Vraj ak utekám do zahraničia, majú tam aj svoje spojenia, “ začal jeho neuveriteľné rozprávanie. Napriek obrazu nekonfliktného umelca a prívlastku posol dobrých správ sa Karel Gott nezľakol a napriek tomu o hrozbe upovedomil políciu.

„Samozrejme, že som tam nebežal osobne. Celý prípad bol poverený protiteroristickou správou, v ktorej bola priamo pridelená špeciálna protiteroristická odborne pripravená jednotka.“odhalené. Bol mu pridelený aj osobný ochranca Tomáš Sloboda, ktorý pre neho pracoval aj po skončení tejto misie.

„Jedného neskorého večera, niekoľko dní pred plánovaným odovzdaním výkupného, ​​prišiel Tomáš ku mne domov so svojím nadriadeným a dvoma kolegami a odvtedy sa odo mňa nepohol ani na krok. Jeho dvaja kolegovia dostali za úlohu postarať sa o bezpečnosť môjho otca a celého zariadenia. V deň výkupného upravili batožinový priestor môjho auta tak, aby sa mohol otvárať zvnútra, “ prezradil a tiež presne opísal, ako celá misia prebiehala.

READ  „Wonder Woman 1984“ .5 Viac ako 38,5 milióna, boje v Číne - časová os

KOĽKO GOTT mohol rozpútať svoju šou. Zistite, aký úspešný bol Topfest

Večer 23. apríla 1982 sa Tomáš vliezol do kufra v garáži vyzbrojený automatickou šestnástkovou a deväť milimetrovou pištoľou, ktorá slúži na vyzbrojenie amerických policajných jednotiek. Vzájomný kontakt sme mali zabezpečený vysielačkou, ktorá bola napojená aj na riadiace stredisko. Išli sme z Prahy do Kolína. Pred Kolínom v tme na opustenom parkovisku mali byť odovzdané tri milióny korún. Mali sme ich pri sebe. Polícia okolie starostlivo strážila, na mieste udalosti sme však mohli byť iba my dvaja. Čakali sme tam asi pätnásť minút. Nikto neprišiel, tak sme išli domov. „ povedal.

Napriek tomu zostal bdelý. „Išiel som na dlhodobú túru do Nemecka, takže som si určite vzal silnejšie auto BMW. Tomáš ma odprevadil na hranice Rozvad, kde ma prevzala nemecká polícia. Potom s kolegom vrátil sa do môjho bytu a sledoval otca. Po niekoľkých dňoch, neskoro v noci, sledovali z obývacej izby, ako dvaja muži liezli po baroch k nechránenému oknu až do spálne. V priebehu niekoľkých sekúnd boli obaja neutralizovaní a nehybne ležali na terase domu. Akcia prebehla bez jediného slova. Páchatelia netušili, že majú niečo spoločné s protiteroristickou jednotkou. Keď ich policajti odviezli, cez zuby sa v aute tvárili, že keby vedeli, že Karel Gott má také gorily, nikdy by k nemu nevyliezli,Popísal horúce chvíle, ktoré sa odohrali v jeho vile, keď rozdával radosť fanúšikom v Nemecku.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close