Angeldale pomáha Švédsku udržať si 100% kvalifikačný rekord MS

Filippa Angel odohrala za Švédsko celých 90 minút, keď zdolala Slovensko 3:0 v piatich z piatich kvalifikácií na MS.

Strieborní olympijskí medailisti odštartovali večer európsku skupinu A jasne šiestimi bodmi a svoju veliteľskú pozíciu si predĺžili vďaka gólom Liny Hardickovej, Fridoliny Rolfovej a Amandy Ilestate.

Po tom, čo Írska republika v utorok v úvodnom výkope zdolala Gruzínsko 11:0, sa však tento náskok opäť znížil na osem bodov.

Stiahnite si aplikáciu Man City

Angel and Co vo štvrtok tvrdo vybojované víťazstvo nad Fínskom. Toto završuje úspešnú medzinárodnú priepasť medzi nimi a Chasing Pack, aby získali trochu denného svetla.

Rovnako ako pri tejto výhre 2:1, stredopoliar City opäť dosiahol jeden z gólov svojej krajiny a prekonal Illustrate na tretí deň večera.

Finálnou porážkou Kanaďanky Janine Beckyovej v zápase o zlato na tohtoročných letných olympijských hrách predĺžili Švédi svoju víťaznú sériu na šesť zápasov.

Pre Caroline Weirovú a Škótsko to bol nezabudnuteľný večer, ktorý na prvých dvoch miestach v B-skupine prehral so Španielskom 8:0.

Amiur Sarriki, Mariona Caldende a Aidana Ponmati viedli po polčase 3:0.

Predtým, ako mohla Jennifer Hermoso skončiť siedma s desiatimi mužmi, za ktorých bude hrať, Surrey aj Ponmati pridali k svojmu kontu ďalšieho.

Caldente mal dosť času na to, aby svoj hetrik dokončil a porazil neskoro.

Weir a spol. V B-skupine sú stále druhí, no ich prvá porážka v kvalifikačnom kole zaostáva za Španielmi o päť bodov.

Inde Hayley Russo a Alana Kennedy nastúpili za Austráliu, pričom Kya Simon naposledy vydýchol priateľskú remízu 1:1 so Spojenými štátmi.

Raso nastúpil na zápas za Modildasa a potom bol preradený v polovici druhého polčasu, zatiaľ čo Kennedy hral s 20 nájazdmi.