Technológie

Anglicko – Nórsko porazilo veľké mená a vyhralo zápas Bratislava Southbank

Štúdio Egret West a Snøhetta – spolupracujúce v pomere 50:50 s miestnou kanceláriou Gro Architekti – sa stali celkovými víťazmi súťaže organizovanej Penta Real Estate.

Ďalšími finalistami Spojeného kráľovstva sú Zaha Hadid Architects, William Matthews Associates a Michael Riches. Kodanská Bjarke Ingels Group (BIG), Rotterdamský úrad pre metropolitnú architektúru (OMA) a KCAP sú tiež v užšom výbere.

Do súťaže bolo doručených celkovo 52 prihlášok. Územný plán lokality medzi dvoma hlavnými mestskými mostami cez Dunaj požadoval postupy na predloženie pripomienok.

Projekt s rozlohou 210 000 m² bude pozostávať z 52 percent kancelárskych a maloobchodných a 48 percent rezidenčných budov, pričom veže budú mať výšku 100 metrov.

BIG, OMA a Zaha Hadid Architects boli vopred vybratí ako finalisti, zatiaľ čo ostatné tri tímy boli vybrané prostredníctvom otvorenej súťaže. Šiesti finalisti získali 30 000 eur na účasť vo fáze návrhu súťaže.

Porota hodnotila koncepciu návrhu, kvalitu navrhnutej urbanistiky a architektúry a kvalitu navrhovaného verejného priestoru a zelene v prírodnom prostredí lokality.

Bratislava je najväčšie mesto na Slovensku so 430 000 obyvateľmi. V roku 2021 sa v meste uskutočnila medzinárodná študentská súťaž o nový kampus Slovenskej technickej univerzity s rozlohou 17 500 m².

Penta Real Estate je jedným z najväčších nezávislých developerov v Českej republike a na Slovensku a spolupracovala na predchádzajúcich projektoch Seri Architects a Fuksas. Zaha Hadid Architects vyhrala pred trinástimi rokmi developerskú súťaž na výškovú zástavbu Sky Park v Bratislave.

České architektonické štúdio ADNS Architecture vyhralo pred tromi rokmi súťaž spoločnosti Benda Real Estate na návrh polyfunkčnej zástavby v postindustriálnom predmestí Prahy Vysočany.

Zdroj: Studio Egret West

Krátky zoznam

  • Snøhetta + štúdio Egret West + Gro [WINNER]
  • Bjarke Ingels Group (BIG) + pantograf + prítok
  • Zaha Hadid Architects
  • Úrad metropolitnej architektúry
  • KCAP
  • William Matthews Associates + Boley + Sadowski & Architects + Michael Riches + Expedition Engineering + Lola Landscape Architects + Studio Ackerhuis
READ  Uznávaná hra pre Xbox bude multiplatformná

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close