šport

Anglický tím MU19s pomenovaný pre finále EURO U19

Anglickí muži do 19 rokov cestujú tento mesiac na Slovensko na finále UEFA U19 EURO a hlavný tréner Ian Foster vybral svoj tím na turnaj.

Young Lions sa v tejto sezóne kvalifikovali do finále prostredníctvom dvoch kvalifikácií a na tento výlet vymenovali 21-členný tím.

Fosterovi sa podarilo povolať väčšinu hráčov, ktorí mu pomohli dostať sa do osemfinále turnaja.

V kádri sa však objavila nová tvár v podobe Jamieho Bynoe-Gittensa z Borussie Dortmund, ktorý na začiatku sezóny figuroval v MU18.

Anglicko sa v nedeľu večer stretne s Rakúskom v úvodnom zápase skupinovej fázy proti Rakúsku v Banskej Bystrici.

Tretí zápas bude nasledovať Srbsko proti Izraelu na rovnakom mieste v stredu 22. júna na štadióne Žiar Nát Hronom v sobotu 25. júna.

Všetky tri hry sa začínajú o 19:00 BST a budú sa premietať na BBC iPlayer vo Veľkej Británii.

Dvaja najlepší z každej skupiny na finále EURO U19 postúpia 28. júna do semifinále.

Na Majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov v Indonézii v roku 2023 majú k dispozícii päť európskych slotov a semifinalisti sa kvalifikujú aj na turnaj a dva tímy na treťom mieste z každej skupiny budú hrať v piatom a poslednom play-off. bod.

Finále sa uskutoční 1. júla na štadióne Dranawa.

O výbere kádra Foster povedal: „Kvalifikácia na EURO U19 je veľmi ťažká. Len sedem z 53 krajín v kvalifikáciách aj elitných kolách vyhrá, takže sme radi, že sme tu. Pre túto vekovú skupinu je to špeciálne špeciálne, pretože kvôli pandémii premeškali príležitosť reprezentovať Anglicko na ME U17.

„V priebehu sezóny nám veľa hráčov pomohlo dostať sa tam, kde sme teraz, a preto bol konečný výber tímu oveľa náročnejší. Každý hráč, ktorý v tejto sezóne reprezentoval tímy do 19 rokov, si na našej ceste na Slovensko zahral. Hráči, ktorí sa nedostali do kádra, budú nepochybne sklamaní, no ich cesta do Anglicka sa v žiadnom prípade nekončí a v budúcnosti určite dostanú príležitosť.

READ  Očakávaná hra medzi Chittagongom a Nadalom bola zrušená kvôli strachu z Covit-19

„Päť z ôsmich tímov sa tu kvalifikuje na Majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov v roku 2023, takže hráči majú extra motiváciu dostať sa zo skupiny B. Sme vďační všetkým klubom, ktoré prejavili neochvejnú podporu nášmu výberu. Hráči uvedomiť si dôležitosť tohto turnaja z hľadiska rozvoja hráčov.

„Hráči v tejto skupine majú skutočnú jednotu a to bude pre nás na tomto turnaji neoceniteľné. Vieme, že ak budeme hrať podľa našich možností, dáme si každú šancu, aby sa tieto EURO stali skutočne nezabudnuteľnými.“

Tím

Brankári: Matthew Cox (Brentford), Harvey Davies (Liverpool), Teddy Sharman-Lowe (Chelsea)

Obrancovia: Luke Chambers (Liverpool), Callum Doyle (Manchester City), Ronnie Edwards (Peterborough United), Bashir Humphreys (Chelsea), Brooke Norton-Cuffey (Arsenal), Daniel Oyekoke (Brentford), Jarel Kwanza (Liverpool)

Stredopoliari: Carney Chukwuemeka (Aston Villa), Alfie Devine (Tottenham Hotspur), Jamie Byno-Kittens (Borussia Dortmund), Sam Ealing-Junior (Juventus), Tim Irokbunam (Aston Villa), Aaron Ramsey (Aston Villa), Alex City (Bristol) ), Harvey Vale (Chelsea)

Dopredu: Liam Delap (Manchester City), Daniel Jepison (Sheffield United), Dane Scarlett (Tottenham Hotspur)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close