Záchrana Ovečkina, Tatar na pokraji vypadávania a koniec Chicaga

dnes 07:10
|

Hokejisti Vegas Golden Knights sa stali prvým tímom, ktorý postúpil do 2. kola play-off NHL.

V piatej hre štvrťfinále Západnej konferencie v Edmontone porazilo Chicago Blackhawks 4: 3 a zvíťazilo v sérii 4: 1.

Krok za krokom je Dallas, ktorý porazil Calgaryho 2: 1 a vedie sériu 3: 2. Slovenský obranca dokončil viac ako 10 minút na ľade za Hviezdy. Andrej Sekera,

Na východnej konferencii v Toronte je Montreal na pokraji vypadávania, Washington je v hre.

Philadelphia vyhrala štvrtý zápas štvrťfinálov Východnej konferencie nad Montreal 2: 0 a vedie sériu 3: 1. Slovenský zástupca Tomáš Tatar hral za Canadiens 15:11 min bez strely na bránu a nazbieral dva „mínusy“. O víťazstve Flyers rozhodli Michael Raffl a Phillip Myers, brankár Carter Hart nezískal v druhom zápase v rade.

Washington v zostave so slovenským útočníkom Richard Pánik po víťazstve nad New York Islanders 3: 2 znížil stav seriálu z 1 hľadiska na 1: 3. Kapitánom významne pomáhal kapitán Alexander Ovečkin, ktorý s dvoma gólmi sledoval presný zásah Jevgenije Kuznetsova a zabezpečil obrat v skóre. Panik odohral 9:23 minút a vystrelil dve strely na bránu.

1. kolo play-off NHL:

Montreal – Philadelphia 0: 2 (0: 1, 0: 1, 0: 0)

Ciele: 7. Raffl (Couturier, Voracek), 38. Myers (Konecny, K. Hayes)

brankári: Cena – Hart. strely: 29 – 22.

/ séria 1: 3/

/Tatar (MTL) 15:11 min, -2, 2 zásahy, 1 blokovaný výstrel /

New York Islanders – Washington 2: 3 (2: 0, 0: 2, 0: 1)

Ciele: 4. Pageau (Mayfield, Cizikas), 10. Barzal (Leddy, Greene) – 24. Kuznetsov (Carlson, Holtby), 26. Ovechkin (Carlson, Kuznecov), 44. Ovechkin (Orlov)

brankári: Varlamov – Holtby. strely: 26 – 29.

READ  Bývalý konzervatívny minister varoval pred koncepciou „ľudskej vlny“ žiadateľov o azyl

/ stav série: 3: 1/

Dallas – Calgary 2: 1 (1: 1, 0: 0, 1: 0)

Ciele: 11. Benn (Seguin), 42. Klingberg (Janmark) – 20. Backlund

brankári: Khudobin – Talbot. strely: 32 – 29.

/ stav série: 3: 2/

/sekera (DAL) 10:32 min, 2 strely, 2 zásahy, 1 blokovaný záber /

Vegas – Chicago 4: 3 (1: 2, 2: 1, 1: 0)

Ciele: 20. Pacioretty (McNabb, Karlsson), 21. Stone (Karlsson, Pacioretty), 28. Martinez (Smith, Schmidt), 42. Tuch (Marchessault, Theodore) – 11. Toews (Kubalík, Saad), 19. DeBrincat (Strome) , Murphy), 25. Kane (Caggiula)

brankári: Lehner – Crawford. strely: 39 – 26.