Australian Open 2024: Zverev zvíťazil v päťsetovom trileri Australian Open

Svetová šestka Alexander Zverev potreboval päť vyčerpávajúcich setov, aby vo štvrtok na Australian Open zdolal slovenského kvalifikanta Lukasa Kleina.

Nemec, ktorý vystúpil z Melbourne v druhom kole po sebe, vyhral 7:5, 3:6, 4:6, 7:6 (7/5), 7:6 (10/7). V Aréne Margaret Court to trvalo štyri a pol hodiny.

Bol to však hlavný budíček pre šiesteho nasadeného proti hráčovi na 163. mieste, jeho druhom grandslamovom turnaji a momentálne bez trénera.

Jeho cenou je súboj v treťom kole s nenasadeným Američanom Alexom Mickelsonom.

„Chcel by som hodinu a pol, ale čo sa dá robiť? Hral neuveriteľne,“ povedal Zverev.

„Na oboch stranách trafil každú loptičku tak tvrdo, ako len mohol, a ja som nevedel, čo mám robiť.

„Aby som bol úprimný, zaslúžil si dnes vyhrať zápas viac ako ja, ale taký je niekedy tenis. Teraz, keď som v treťom kole, je to všetko o návrate.“

Hlasovacie linky pre Sportstar ACES Awards 2024 sú teraz otvorené

Zverev, ktorý v roku 2020 čelí súdnemu procesu za údajné napadnutie svojej bývalej priateľky, obvinenia poprel, čo on popiera, a bojoval so stratou setu vo svojom zápase v prvom kole.

Proti Kleinovi začal dobre, v prvom sete získal jediný brejk a prebral. Ale trvalo to krátko.

Klein si pri svojom úvodnom podaní v druhom sete ušetril dva brejkbaly, potom v šiestom geme forhendovým winnerom brejkol Zvereva na vyrovnanie na jeden set.

Dvadsaťpäťročná Slovenka si preniesla spád do tretieho setu, okamžite brejkla sieťovým volejom a už sa nevzdala vedenia.

Vo štvrtom sete šli od špičky k päte a dostali sa do tajbrejku, kde Kleinov forhend pri podaní znamenal rozdiel na 5:4.

Ku koncu zápasu Zverev zareagoval tak, že si na začiatku piateho setu zachránil brejkbal a v ďalšom geme prekonal Kleina 2:1.

READ  Djokovič, Medvedev, Chitsipas popredný revidovaný olympijský zoznam Prehliadka ATP

Ale odvážny Slovák sa nevzdal a vrátil sa na úroveň 3-3, keď ich dav burcoval pred napätým finále tie-breaku.

Ďalšie výsledky:

Arthur Kazaks zdolal ôsmeho Holgera Rooneyho 7:6 (4), 6:4, 4:6, 6:3, zatiaľ čo 13. Grigor Dimitrov zdolal Austrálčana Tanasiho Kokkinakisa 6:3, 6:2, porazil ho o skóre. zo 4-6. 6-4 a číslo 27 Felix Auger-Aliassime porazil Huga Greniera 6-1, 3-6, 6-1, 6-2.