Technológie

Autá Google Street View sú späť na slovenských cestách

Street View ponúka aj prírodné krásy Slovenska.

Veľkosť písma:A|A+

Slovákov možno počas jarných a letných mesiacov vidieť jazdiť na autách Google Street View na slovenských cestách. Google pravidelne aktualizuje panoramatické snímky pre svoju službu Google Maps. Autá Google Street View navštívia viaceré mestá na Slovensku vrátane Levoky, Sniny, Humenného či Skalice.


Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

„Základným poslaním spoločnosti Google je prinášať používateľom presné, užitočné a predovšetkým aktuálne informácie. Platí to samozrejme aj pre službu Street View v Mapách Google. Google na základe analýzy a jej následného posúdenia identifikuje oblasti, ktoré Zvyčajne ide o cesty v rámci miest a obcí, či už ide o ulice, medzimestské alebo rýchlostné cesty,“ hovorí Eva Fialová, manažérka komunikácie Google pre Českú republiku a Slovensko.

Aktualizácia obrázkov ulíc na Slovensku zahŕňa fotografovanie ulíc a ciest v mnohých mestách a obciach po celej krajine. Služba Street View odštartovala na Slovensku na jeseň 2012 a Googlu sa podarilo nafotiť takmer všetko. Snímky Street View boli odvtedy niekoľkokrát aktualizované. Nové skenovanie zachytáva vývoj infraštruktúry v mestách a obciach aj mimo nich, čo používateľom umožňuje lepšiu orientáciu v rôznych lokalitách.

Kultúrne a historické pamiatky ako Spišský hrad, Bratislavský hrad, Dóm svätej Alžbety a Oravský hrad sú obľúbenými atrakciami Slovak Street View. Street View má prírodné krásy ako Stirbské Pleso, Bobradské Pleso, Jaskyňa Tomica a Oktínska aragonitová jaskyňa, ale aj národné parky ako Národný park Slovenský raj a Národný park Pinini.

Všetky zozbierané snímky sú spracované špeciálnou technológiou, ktorá rozmazáva tváre ľudí a poznávacie značky áut tak, aby ich nebolo možné identifikovať, čím chráni ich súkromie. Zobrazenie ulíc poskytuje dodatočné rozostrenie obrazu (osoba, auto, dom atď.), o ktoré možno požiadať stlačením tlačidla „Nahlásiť problém“ v pravom dolnom rohu ľubovoľného obrázka.

READ  Chcete skladací telefón Samsung Galaxy Z Fold 2 5G? Toto je pravda o ňom (VIDEO TOUCHIT)

Služba Street View má dosah na všetky kontinenty a poskytuje zobrazenie ulíc vo viac ako 100 krajinách. Používatelia môžu vidieť panoramatické zábery z tých najfascinujúcejších alebo neprístupných miest, akými sú Amazonka, Antarktída, Grand Canyon, Benátky, Burdž Chalífa alebo Medzinárodná vesmírna stanica. Je k dispozícii na stolných a mobilných zariadeniach a v aplikácii Google Earth.

Fascinujúci sprievodcovia po Slovensku

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close