Ekonomika

Azerbajdžan, Slovensko diskutovali o súčasnom stave vzťahov v rôznych oblastiach

Nový azerbajdžanský veľvyslanec na Slovensku Vuzal Abdulajev odovzdal svoje poverovacie listiny prezidentke krajiny Juzane Kaputovej, informoval News.Az.

Na slávnosti sa zúčastnili aj vysokí predstavitelia Kancelárie prezidenta SR a Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí spolu s čestným veľvyslancom Azerbajdžanu Jalalom Kasimovom.

Veľvyslanec Vusal Abdullajev počas stretnutia po odovzdaní poverovacích listín odovzdal prezidentke Zuzane Čaputovej úprimné blahoželanie prezidenta Ilhama Alijeva. Slovenská prezidentka Čaputová poďakovala prezidentovi Ilhamovi Alijevovi za jeho pozdrav a požiadala veľvyslanca, aby jeho pozdrav odovzdal prezidentovi Azerbajdžanu.

Na stretnutí sa diskutovalo o súčasnom stave vzťahov medzi Azerbajdžanom a Slovenskom v rôznych oblastiach vrátane politiky, hospodárstva, obchodu, energetiky a ďalších oblastí. Zdôraznili tiež, že existujú veľké príležitosti na posilnenie bilaterálnej spolupráce.

Prezidentka Zuzana Čaputová ocenila Veľvyslanectvo Azerbajdžanu v SR so sídlom v Bratislave.

Slovenský prezident zablahoželal Azerbajdžanu k tohtoročnému zorganizovaniu 29. zasadnutia Konferencie zmluvných strán Rámcového dohovoru Organizácie Spojených národov o zmene klímy (COP29) a zaželal krajine úspech pri organizácii tohto prestížneho podujatia.

Novinky Ako

Novinky Ako

READ  Slovensko rozširuje eurozónu do strednej Európy

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close