Technológie

Baldur's Gate je hra pre 3 hráčov, v ktorej je uchvátený svojimi jemnými D&D schopnosťami.

Scott Baird

Baldur's Gate 3 má základnú schopnosť Dungeons and Dragons, ale je implementovaná tak jemne, že väčšina hráčov si ani neuvedomuje, že tam je.

Baldur's Gate 3 prispôsobuje pravidlá D&D 5E formátu videohier; Častejšie ide o presnú konverziu. Zahŕňa niektoré jemnosti pravidiel D&D, vrátane veľmi nenávideného systému bremena, kde postavy spomaľuje ich výbava.

Funkciou D&D v Baldur's Gate 3 sú svetelné efekty, ktoré ovplyvňujú schopnosť postavy vidieť, ako sú kúzla tmy a svetla. Tie je možné kombinovať s efektom oslepujúceho stavu, ktorý spôsobuje vážnu chybu v bojových schopnostiach nepriateľa.

Článok pokračuje po inzeráte

Každá postava v Baldur's Gate 3 má odlišný vzťah k svetlu a tme vďaka rasovým schopnostiam, ktoré určujú, ako dobre fungujú v noci alebo v podzemí, no tieto schopnosti nie sú ľahko dostupné novým hráčom.

Laurian Studios

Baldur's Gate 3 má Darkvision, ktorý umožňuje postavám vidieť v tme

Používateľ Baldur's Gate 3 Reddit Zisťuje, že rôzne postavy vnímajú temnotu inak. Je to kvôli jemnému výkladu pravidiel Darkvision od D&D v Baldur's Gate 3. OP nie je jediný, koho prekvapilo použitie Darkvision v hre.

Článok pokračuje po inzeráte

„Nie, tak… hrám od vydania na Xboxe a „aké zvláštne dizajnové rozhodnutie mať tento lúč svetla pred postavou,“ napísal jeden používateľ, zatiaľ čo druhý povedal: „Čo znamená tá žiara? ?!“

V D&D umožňuje darkvision postavám vidieť v tme, hoci to nemajú všetky rasy a niektoré sú v tom lepšie ako iné. Drowskí elfovia majú vynikajúce temné videnie, pretože strávili tisíce rokov v Podtme, takže ľahko vidia v tme.

Hráč s Drow Tav môže ľahko prehliadnuť pravidlá Darkvision, pretože sú vždy aktívne, ale niekto, kto hrá Dragonborn alebo Halfling, nebude ľahko vedieť, že tieto schopnosti existujú, aj keď ich majú jeho spoluhráči.

Rozsah, ktorý Baldur's Gate 3 opisuje pomocou pravidiel D&D, je úžasný a systém osvetlenia, ktorý to urobil, je neuveriteľný. Využitie darkvision je tiež dobre urobené, hráčom môže chýbať, ak si nedávajú pozor.

Článok pokračuje po inzeráte

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close