šport

Bank of Slovakia, sebavedomá v boji proti Anglicku

FRANKFURT, Nemecko — Slovensko bude mať v nedeľu v Gelsenkirchene na osemfinále ME v Gelsenkirchene šancu zaviesť Anglicko do omylu a jeho tím má dostatok skúseností na zvládnutie tlaku vyraďovacieho futbalu.

Slovensko sa teší zo slabiny a Anglicko bude nepochybne favoritom na postup do štvrťfinále, kde bude čeliť malému, pracovitému tímu, ktorý má ako dirigent orchestra v strede poľa pôsobivého Stanislava Lobotku.

Slovensko postúpilo do vyraďovacích bojov po remíze 1:1 v záverečnom zápase E-skupiny s Rumunskom a skončilo tretie v skupine, kde všetky štyri tímy skončili so štyrmi bodmi.

„Angličania majú kvalitu, ale každý súper, s ktorým hrali, ich dokázal potrápiť,“ povedal pre TV Markisa stredopoliar Slovenska Ontrej Duda.

Lobotka získal ocenenie pre muža zápasu v dvoch z troch biliardových hier a bol kľúčový pri zabezpečovaní rovnováhy medzi obranou a útokom proti Rumunsku, najmä keď bola jeho strana pod tlakom.

„To sa (kvalifikácia do šestnástky) nedá opísať,“ povedal Lobotka. „Dokázali sme to a som naozaj rád, že sa nám to podarilo vo vlastnej hre.

„Od začiatku sme chceli hrať svoju hru a bojovali sme medzi sebou. Pokúsime sa ísť (na turnaji) čo najďalej.“

Lobotka tvorí trio v strede poľa s Dudom a veteránom Jurajom Kukom (37), medzi najskúsenejšie tria tímu patrí pravý obranca Peter Pekaric (tiež 37) a brankár Martin Dúbravka (35).

Slovensko sa stalo druhým tímom v histórii Eura, ktorý vymenoval troch hráčov vo veku 35 a viac rokov po Francúzsku v roku 2008, keď troch vymenovali v úvodnom zápase proti Ukrajine. MacLelay (35), Lillian Durham (36).

Francesco Calzona (55) bol počas svojej kariéry talianskym trénerom Slovenska, kým v roku 2022 nenastúpil na hlavnú taktickú rolu národného tímu a premenil ho na skupinu tvrdých robotníkov, ktorí bojujú o každú loptu.

READ  Egypťania dominujú na juniorskom turnaji ITF | Nový Čas

„Som veľmi šťastný, že sme postúpili a myslím si, že sme dosiahli niečo dôležité,“ povedal Calzona. „Dokázali sme odohrať tri zápasy na vysokej úrovni proti tímom, ktoré boli (v tom čase) vyššie v hodnotení (FIFA).

„Teraz máme pred sebou ďalší cieľ a chceme sa v súťaži udržať čo najdlhšie. Verím, že na šestnástku budeme dobre pripravení.“ Reuters

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close