Ekonomika

Belehrad oceňuje záväzok Slovenska rešpektovať medzinárodné právo

Vučević vyjadril odsúdenie a poľutovanie nad posledným pokusom o atentát na predsedu slovenskej vlády a zaželal kolegovi Robertovi Figovi skoré uzdravenie a návrat k povinnostiam.

Predseda vlády vyjadril poďakovanie priateľskému Slovensku za jeho principiálny prístup rešpektujúci územnú celistvosť a suverenitu Srbska a jeho obavy o situáciu srbského ľudu a súčasnú situáciu v Juhosrbskej provincii.

Vučević zdôraznil, že Belehrad vysoko oceňuje záväzok Slovenska rešpektovať medzinárodné právo a silnú podporu Srbsku na jeho európskej ceste.

V tejto súvislosti verí, že Srbsko je skutočným priateľom a spoľahlivým partnerom Slovenska a dobré politické vzťahy medzi oboma krajinami budú sprevádzať ešte lepšie ekonomické vzťahy, ako aj spolupráca vo všetkom ostatnom. oblasti.

Premiér a veľvyslanec sa zhodli, že dobré bilaterálne vzťahy otvoria väčší priestor na posilnenie spolupráce najmä v oblasti inovácií, výskumu a vývoja, digitalizácie a moderných technológií, priemyslu, obnoviteľných zdrojov energie a ochrany životného prostredia.

Premiér Vučevič a veľvyslanec Pavuk diskutovali aj o osobitnej väzbe vo vzťahoch medzi oboma krajinami, ktoré vytvorila slovenská národnostná menšina v Srbsku a srbská národnostná menšina na Slovensku.

Veľvyslanec Pavuk tiež zdôraznil, že slovenské firmy už v Srbsku kapitál investovali, no stále sa nájdu takí, ktorí chcú svoje podnikanie u nás rozšíriť kvôli dobrému podnikateľskému prostrediu. Dodal, že dúfa, že na Slovensku budú viac investovať aj firmy zo Srbska.

Veľvyslanec zablahoželal premiérovi Vučevićovi k zvoleniu do funkcie a zaželal mu úspech v náročných časoch.

READ  "Viem veľa vecí, ale mlčím..." Varovanie Imrana Khana pre ISI

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close