šport

Bencic vstupuje do slovenskej extraligy, aby získal titul s TK Slovan Bratislava

Počas prestávky na turné mnohí tenisti hľadajú možnosti hrať súťažne tenis. Dominik Thiem sa zapojil do rakúskej Pro Series a Belinda Pencic sa rozhodla pre slovenskú extraligu.

V súťaži družstiev nastúpil za DK Slovan Bratislava, kde hral na Slovensku č. 1, Viktória Kužmová. Pencic sa narodil slovenským rodičom vo Švajčiarsku a Slovensko často navštevuje a materinským jazykom sa rozpráva so svojím trénerom a otcom Ivanom Pencicom.

V prvom kole turnaja odohral Bencic 2 zápasy. DK Sloven Bratislava po prvých 3 zápasoch prehrával už 0:3 a od turnaja ho delila iba jedna prehra. Neskôr Viktoria Kuzmová porazila Timeu Jaruškovú 6:2, 7:5 a Belinda Bencic zdolala Slovenku č. 2, Anna Karolína Schmidtlová 3-6, 6-3, 7-6.

Kuzmová sa potom spojila s Janou Jablonovskou a Bencicom vo štvorhre a vyhrali 6:4, 6:2 s Nikolou Domanovou a celkovo 4:3 pre DK Sloven Bratislava.


V druhom kole predviedla svoje najlepšie skúsenosti proti svetovej osmičke Laure Svadikovej, keď vyhrala 6:2, 6:0. Vo finále turnaja Pencicová opäť zničila svoju súperku porážkou Teresy Mihalicovej 6–0, 6–0.

READ  Od konca kariéry ho prehovorila ponuka Manchestru United. Chcel som sa stať farmárom, prekvapuje Edinson Cavani

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close