Hlavné správy

Biden odmietol Trumpov návrh na odloženie tretej debaty na 29. októbra

Washington 8. októbra (TASR) – Kampaň demokratického kandidáta na prezidenta Joe Bidena vo štvrtok odmietla návrh prezidenta Donalda Trumpa na odloženie tretej prezidentskej debaty 29. októbra. Informovali o tom agentúry AP a DPA.

„Trump sa dnes 15. októbra rozhodol vystúpiť z diskusie. Trumpove nepredvídateľné správanie mu nedovoľuje prepísať kalendár a zvoliť si nové termíny podľa seba,“ uviedol. Uviedla to vo vyhlásení Kate Bedingfield, vedúca kampane kampane Biden.

Poukázala na to, že o dátumoch debát nerozhoduje Trump, ale Komisia pre prezidentské diskusie (CPD). V júni sa Bidenova kampaň dohodla na troch termínoch – 29. september, 15. október a 22. október, pripomenula.

„Tešíme sa na účasť na poslednej rozprave, ktorá je naplánovaná na 22. októbra, a dodala, že toto je už posledný termín pred voľbami za posledných 40 rokov. „Donald Trump sa môže objaviť alebo môže znova odmietnuť. Je to jeho voľba.“ dodala.

Trumpova kampaň vo štvrtok navrhla presunúť druhú debatu o týždeň z pôvodného dátumu 15. októbra na 22. októbra a tretiu potom z 22. októbra na 29. októbra, iba pár dní pred prezidentskými voľbami. 3. novembra.

Organizátori debaty sa vo štvrtok rozhodli zmeniť tradičný osobný formát na virtuálny po tom, čo Trump minulý týždeň absolvoval pozitívny test na nový typ koronavírusu a následne bol hospitalizovaný so súvisiacimi komplikáciami.

Trump okamžite odmietol účasť na formáte online debaty a vyzval na osobné stretnutie amerických prezidentských kandidátov. Virtuálny formát by podľa neho prospel jeho demokratickému rivalovi.

READ  Vyskúšajte Euro 2020 na ITV toto leto

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close