Hlavné správy

bne IntelliNews – Slovenská priemyselná produkcia v januári vzrástla o 3,6% r/r

Priemyselná produkcia Slovenska vzrástla v januári medziročne o 3,6 %. Na medzimesačnej báze produkcia klesla o 2,8 %.

„Výroba vzrástla v dôsledku výrazne vyšších dodávok elektriny, plynu a kovov. Vysoký medziročný rast brzdil pokles výroby dopravných prostriedkov, najvplyvnejšieho odvetvia slovenského priemyslu,“ vyzdvihli štatistici.

Štatistický úrad tiež poznamenal, že „priemyselná produkcia rástla šiesty mesiac po sebe po prepočte dlhodobého časového radu údajov v dôsledku posunu na nové základné obdobie 2021“.

Priemyselná produkcia v krajine kolísala medzi poklesom a rastom pred silným výkonom do konca roka 2023. Celkovo do roku 2023 Priemyselná výroba klesla 0,6 %.

V januári mal zásadný pozitívny vplyv na celkové výsledky takmer 25-percentný rast v dodávke elektriny, plynu, pary a studeného vzduchu, po ktorom nasledoval 15,6-percentný rast vo výrobe kovov a 11,9-percentný medziročný rast vo výrobe. Elektrické zariadenia.

Najvýraznejší negatívny vplyv mal 6,2-percentný pokles výroby dopravných prostriedkov, rozhodujúceho sektora v krajine, nasledovaný takmer 6-percentným medziročným poklesom výroby gumových a plastových výrobkov, čím sektor klesol na 20.Th po sebe nasledujúci mesiac.

READ  Slovakia Center pridáva rozšírenie k Retail and Leisure International

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close