Hlavné správy

Bora potvrdil zostavu na Tour de France: Saganov tím je však plný starostí a starostí!

Peter Sagan pred začiatkom závodu Miláno – Turín

BERLÍN – Vedenie nemeckého cyklistického tímu Bora-hansgrohe potvrdilo v pondelok večer na Tour de France osemčlenný tím. Jedným z jej vodcov bude opäť slovenský Peter Sagan, ktorý bude bojovať o rekordný ôsmy zelený dres a divadelné vavríny.

Druhým vodcom mal byť nemecký Emanuel Buchmann, ale veľký horolezec utrpel zranenia, keď padol na Critérium du Dauphiné, a je otázne, či dokáže držať krok s najlepšími. Krátko pred štartom boli zranení aj Gregor Mühlberger a Maximilian Schachmann, ale všetci traja sú v tíme Tour. Doplnia ich Sagan, Daniel Oss, Felix Grossschartner, Lukas Pöstlberger a Lennard Kämna.

27-ročný Buchmann počas jesene neutrpel žiadne zlomeniny, mal však veľa rán a odrenín. „Emanuelove modriny a odreniny sa ukázali ako dosť perzistentné. Musel si urobiť pár dní prestávku, a preto stratil rozhodujúci čas na tréning. Z lekárskeho hľadiska sa jeho zranenia vyliečia v normálnom čase, takže ak to takto pokračuje , budeme na správnej ceste, aby sme mohli začať s prehliadkou. V tomto bode to však určite nebude v optimálnom stave. ““ povedal doktor tímu Jan-Niklas Droste na adresu štvrtého muža v celkovom hodnotení minuloročnej edície.

Po zranení Buchmann ani nedúfal, že sa predstaví na turné. „Myslel som, že je po všetkom, keď som nemohol po páde stáť sám. Našťastie som nič nezlomil. Minulý týždeň som sa sústredil na terapiu, neuskutočnil som výcvik, ako som si predstavoval cez víkend.“ „Pád, ktorý ma brzdil, bol som v dobrej kondícii. V Dauphiné som bol najlepší v kopcoch po Rogličovi a Pinote. Uvidíme, ako ďaleko sa môžem dostať na turné. Teraz ho môžem vziať len deň čo deň . “ Buchmann si povzdychol.

Dvadsaťšesťročný Schachmann bol zranený, keď havaroval okolo Lombardie s autom, ktorý nemal na trati nič spoločné a zlomil mu kľúčnu kosť. „Jeho zlomenina sa uzdravuje veľmi dobre. Máme potrebnú stabilitu, aby sme ju mohli aspoň vyskúšať s ním. Vycvičil niekoľko dní na ceste a všetko sa deje podľa očakávania. Maxov tréning však bol týmto zranením prerušený. Cyklistika nie je iba o nohách, ale aj o zvyšok tela musí byť v dobrom stave, “ uvedené na oficiálnych stránkach tímu Droste.

Rakúsky Mühlberger bol zranený pri masovom páde na Dauphiné. „Gregor si vzal najmenšie rany. Vylúčili sme ťažké zranenia zápästia, ktoré by si vyžadovali dlhodobú rehabilitáciu alebo dokonca chirurgický zákrok. Stále cíti bolesť, ale môže trénovať so špeciálnou dlahou,“ Droste pridal.

Tohtoročné turné sa začína v sobotu 29. augusta v Nice a vyvrcholí 20. septembra v Paríži. Minulý rok Sagan vyhral rekordný siedmy zelený dres a porazil legendárneho Nemca Erika Zabela. Aj tridsaťročný triumf má dvanásťročný Slovák.


Tagy: Tour de France Peter Sagan Bora-Hansgrohe Emanuel Buchmann Gregor Mühlberger Maximilian Schachmann

zdroj:
TASR
foto:
SITA / AP – Fabio Ferrari

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close