Technológie

Britskí turisti na Zanzibare môžu byť sklamaní – a to je dobre

No aj keď sa návštevnosť turistov zvýšila z milióna a pol roka pred Covidom na necelých 640 000 v minulom roku, čísla sú vzhľadom na veľkosť ostrova stále nízke a turisti sú viditeľnejší. okolo jeho severného a východného pobrežia.

V skutočnosti stačí preskúmať štatistiky pre Mallorcu (16,5 milióna návštevníkov, 900 000 miestnych obyvateľov) alebo Svätý Krištof a Nevis (540 000 návštevníkov, 47 000 miestnych obyvateľov), aby ste pochopili, prečo väčšina z 1,8 milióna obyvateľov Zanzibaru stále sleduje dvakrát. Pohľad na bledého Masungu (Cudzinca).

Platí to najmä na severnom ostrove Pemba, kde nájdete niekoľko eko rezortov, batôžkárov a príležitostne luxusný hotel ako The Manta Resort (themantaresort.com), známy svojou podvodnou miestnosťou s tropickými rybami plávajúcimi za oknom.

Ale ani na hlavnom ostrove Zanzibar cestovný ruch nenarobil prievan na plážach a v bývalom hlavnom meste Stone Town pripomínajúcom labyrint, pričom len veľmi málo turistov využilo príležitosť na prechádzku po jeho dažďových pralesoch alebo na návštevu jeho zničených arabských hradov, palácov a žalárov otrokov. . . Úradníci to chcú napraviť.

Nebude to ľahké. Zanzibarských pláží je ťažké sa zbaviť, a od potápania a delfínov až po jedny z najlepších kitesurfingových podmienok na planéte, niet divu, že zanechajú trvalý dojem.

READ  Klávesnica Cherry KC 200 MX dokonale predstavuje vzrušujúce nové mechanické spínače MX2A spoločnosti.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close